Mitsubishi Lancer Evolution | Mitsubishi rozwiewa wątpliwości

Plotki o jedenastej edycji Mitsubishi Lancera Evolution wracają co chwila. Japończycy po raz kolejny potwierdzają, że Lancer Evo X jest ostatnim wcieleniem lubianego sportowego modelu

Nowe Pajero Sport

Jedna z najważniejszych osób w Mitsubishi postanowiła wbić ostatni gwóźdź do trumny Mitsubishi Lancera Evolution. Osamu Masuko (CEO marki) podkreślił, że 10 odsłona modelu i finałowa edycja Final Edition to ostateczny koniec Lancera Evo. W dobie wzrastającej popularności SUV-ów i crossoverów, japońska marka nie zamierza więcej inwestować w sportowego sedana.

Przy okazji definitywnego uśmiercenia Lancera Evolution, Osamu Masuko potwierdził plotki o nowym sportowym modelu Mitsubishi, który miałby korzystać z hybrydowego napędu. Miłośnicy marki liczą, że otrzyma on nazwę "Evolution" i będzie duchowym spadkobiercą Lancera Evo. Przypomnijmy, że według większości spekulacji, na pokładzie hybrydowej nowości miałby współpracować 2-litrowy, 4-cylindrowy benzyniak oraz motor elektryczny. Mówi się o łącznej mocy na poziomie 500 KM.

Używane Mitsubishi Lancer - sprawdź ogłoszenia

Jednak to na razie tylko plotki. Oficjalnie wiemy tylko, że Mitsubishi pracuje na hybrydowym sportowcem - na pierwsze szczegóły trzeba będzie poczekać. Na zdjęciach prezentujemy Mitsubishi Lancera Evolution X Final Edition z rynku amerykańskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWE MITSUBISHI LANCER | KOSMETYKA

Mitsubishi Lancer 2016Mitsubishi Lancer 2016 fot. Mitsubishi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.