Salon Paryż 2016 | Mitsubishi GT-PHEV | Zapowiedź nowego SUV-a

W Paryżu Mitsubishi postawi na technologię hybrydową. Jej wizytówką będzie koncepcyjny GT-PHEV, czyli zapowiedź SUV-a nowej generacji

Mitsubishi GT-PHEV to zapowiedź nowego. Nie tylko nowego SUV-a, ale też nowego języka stylistycznego całej marki i technologii, na którą Japończycy będą stawiać w najbliższej przyszłości.

- W swojej ogólnej koncepcji Mitsubishi GT-PHEV Concept jest odzwierciedleniem pojęcia "ground tourer” – samochodu stworzonego do pokonywania wielkich odległości – a w większym zbliżeniu można go opisać pojęciami takimi, jak funkcjonalne piękno, poszerzone możliwości, dynamiczna rzeźba i japoński kunszt rzemieślniczy. Szczególnie solidnie wyglądający i trudny do przeoczenia przód samochodu wykorzystuje koncepcję stylistyczną tak zwanej „dynamicznej tarczy”, której funkcjonalną rolą jest ochrona zarówno ludzi, jak i samochodu. Oglądany z boku Mitsubishi GT-PHEV Concept zwraca uwagę poziomymi liniami nadwozia podkreślającymi stylistykę należną samochodowi SUV z górnej półki, a także nadającymi mu optycznej stabilności. Mocna, intensywna stylizacja sprawia wrażenie, że samochód został wyrzeźbiony z pojedynczej sztabki stali w eleganckim stylu dynamicznej rzeźby, a w szczegółach nadwozie ubrano w precyzyjnie dobrane detale - czytamy w barwnym komunikacie prasowym.

Do napędu koncepcyjnego SUV-a służy opracowany przez MMC system PHEV z trzema silnikami elektrycznymi oraz silnik spalinowy zaprojektowany specjalnie do współpracy ze wspomnianym systemem. Jego charakterystykę ulepszono pod kątem wytwarzania energii elektrycznej i sprawności napędowej. Układ napędowy japońskiego SUV-a pozwala przejechać do 120 km w trybie elektrycznym, a ogólny zasięg auta wynosi aż 1200 km.

Oprócz GT-PHEV Concept, na stoisku Mitsubishi pojawią się eX Concept, czyli kompaktowy SUV z elektrycznym napędem nowej generacji, a także wersje modelowe 2017 przeznaczonych na europejskie rynki modeli Outlander i Outlander PHEV – wszystkie te samochody będą pokazane publicznie po raz pierwszy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.