Porsche Cayman Black Edition | Ciemność widzę

Porsche przygotowało specjalną edycję Caymana dla wszystkich miłośników czerni. To zapewne także ostatnia wersja obecnego wcielenia Caymana

Konfrontacja | Mercedes-AMG GT S vs. Porsche 911 Carrera 4 GTS

Porsche postanowiło uzupełnić swoją serię samochodów pomalowanych na charakterystyczny czarny kolor. Do grona Porsche w czarnym garniturze dołącza właśnie Cayman. W elitarnym klubie Black Edition do tej pory znajdowały się tylko dwa modele Porsche: 911 Carrera oraz Boxster. Hasło przewodnie? "Obiekt pożądania. W eleganckiej czerni" .

Gwoździem programu jest oczywiście nowy czarny lakier. Patrząc na Caymana, Edition Black rozpoznamy jeszcze po biksenowych reflektorach i pięknych, 20-calowych felgach Carrera Classic. Za to w środku znajdziemy m.in. zestaw czujników (parkowania, zmierzchu i deszczu), lusterka, które samoczynnie się przyciemniają, wykończenie wnętrza skórą, sportową kierownicę, dwustrefową klimatyzację czy nowoczesny system multimedialny Porsche Communication Management. Co nie dziwi, wnętrze będzie utrzymane w ciemnej kolorystyce. W końcu nazwa zobowiązuje.

Ile kosztuje używane Porsche w Polsce?

W Niemczech ceny Porsche Cayman Black Edition startują z poziomu 59 596 euro, czyli ponad 250 tysięcy złotych. Mowa tu o Caymanie z podstawowym, 2,7-litrowym silnikiem o mocy 275 KM.

Na razie Porsche pochwaliło się tylko jednym zdjęciem Caymana Black Edition. W galerii zamieszczamy jeszcze zdjęcia czarnych 911 Carrera oraz Boxstera, żebyście sami mogli ocenić, czy Porsche rzeczywiście jest do twarzy w "eleganckiej czerni". Naszym zdaniem, wygląda bardzo dobrze. Zapowiedz wersji Black Edition to także zapowiedź końca produkcji obecnego wcielenia Caymana. Kolejna, po faceliftingu, pojawi się zapewne w przyszłym roku i wprowadzi do Caymana silniki z turbodoładowaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

PORSCHE CAYMAN GT4 | NA OSTRO

Porsche Cayman GT4Porsche Cayman GT4 Fot. Porsche

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.