Salon Tokio 2015 | Suzuki | Zapowiedź nowości

Już pod koniec października w Tokio odbędą się najważniejsze dla japońskich producentów targi motoryzacyjne. Suzuki zaprezentowało właśnie samochody, które przywiezie do stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni

Suzuki Vitara | Pierwsza jazda | Powrót do korzeni?

W Tokio Suzuki zaprezentuje dwa samochody, o których wiemy już bardzo dużo. Jeden to zupełnie nowy hatchback o znanej nazwie Baleno. Pisaliśmy o nim już przy okazji targów we Frankfurcie nad Menem . Do salonów sprzedaży Baleno trafi wiosną 2016 roku. Drugie auto to nowe Suzuki Escudo, czyli po europejsku Suzuki Vitara.

Suzuki nie zapomina także o miłośnikach jednośladów i w Tokio zaprezentuje dwa projekty na dwóch kołach. Jeden to łatwy w prowadzeniu i bardzo pakowny skuter o groźnej nazwie Hustler Scoot. Drugi to koncept rasowego, sportowego ścigacza, a raczej wizja tego, czym może stać się seria motocykli GSX.

Targi to idealny moment na pochwalenie się swoimi konceptami. Suzuki do stolicy Japonii przywiezie cztery nowe pomysły. Pod koniec października zapoznamy się bliżej z: Mighty Deck, Air Triser, Ignis oraz Ignis-Trail. Więcej dowiemy się o nich za miesiąc, ale Suzuki już wyjawiło parę informacji.

Używane Suzuki Swift - sprawdź ogłoszenia

Suzuki Mighty Deck to koncept małego i pakownego autka o nowoczesnej stylistyce, które będzie kierowane głównie do młodych, aktywnych odbiorców. Przy jego opisie producent bardzo często używa angielskiego słowa "fun". Mighty Deck ma z łatwością dostosowywać się do potrzeb kierowcy.

Z kolei Air Triser to koncept minivana z trzema rzędami siedzeń. Z wyglądu przypomina trochę Volkswagena Transportera Bulli z 2011 roku. Największą zaletą Air Trisera mają być szerokie możliwości adaptacji wnętrza. Przykładowo siedzenia będzie można złożyć, a wnętrze auta przemienić w wygodny salon z kanapą albo łóżkiem.

Na koniec zostawiliśmy dwa koncepty Ignis. To bardzo modne ostatnimi czasy kompaktowe crossovery. Ignis-Trail to bardziej uterenowiony z bliźniaków.

44. salon samochodowy w Tokio odpędzie się już pod koniec października. 28.10 startują dni prasowe, a dwa dni później targi otwierają się na zwiedzających.

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki SX4 S-Cross vs. Nissan Qashqai | Porównanie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.