Salon Tokio 2015 | Honda | Studyjny FCV i...

Prawie równo za miesiąc rozpoczną się targi motoryzacyjne w Tokio. Honda ogłosiła właśnie listę samochodów, jakie na nich zobaczymy. Najbardziej interesujący wydaje się nowy, studyjny model FCV

Honda NSX 2015 | Anglicy kupili już wszystkie

Do stolicy swojej ojczyzny Honda przywiezie trzy typowo sportowe samochody - Hondę Civic Type-R, NSX oraz koncepcyjną Hondę Project 2&4. Civica Type-R nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jeden z najlepszych, a na pewno najszybszych hot-hatchy, co potwierdzają spektakularne czasy na Nurburgringu. Z kolei Honda NSX to sportowy samochód z mocnym napędem hybrydowym. Doładowany silnik V6 DOHC będzie współpracował z silnikiem elektrycznym. Moc ma oscylować wokół 550 KM. Do sprzedaży NSX powinien trafić już w 2016 roku.

Używana Honda Civic już od...

Bardzo ciekawy projekt to prototyp 2&4 - połączenie samochodu z motocyklem, na pokładzie którego pracuje silnik rodem z wyczynowego motoru MotoGP o mocy 215 KM. Wszystko wskazuje na to, że Honda bardzo poważnie myśli o wprowadzeniu tego zwinnego pojazdu do małoseryjnej produkcji. Ariel Atom i Caterham mają się czego obawiać.

Z samochodów Hondy w Tokio pojawi się również zupełnie nowy model FCV zasilany ogniwami paliwowymi. Dotąd widzieliśmy jego koncepcyjne wersje , teraz mamy zapoznać się z wersją, która trafi do produkcji. Na razie nie wiemy o nim zbyt wiele i na pierwsze informacje trzeba będzie poczekać do Salonu w Tokio. Honda zapowiedziała tylko, że zasięg nowego konkurenta Toyoty Mirai powinien bez problemu sięgnąć 700 km.

Na moto.pl najbardziej interesują nas oczywiście samochody, ale Honda przyszykował także coś dla miłośników motocykli. W Tokio zostaną zaprezentowane: Light Weight Super Sports Concept, trójkołowy futurystyczny Neowing oraz malutki EV-Cub Concept.

Salon w Tokio startuje już pod koniec października.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Type-R | Nareszcie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.