Salon Frankfurt 2015 | VW Golf GTI Clubsport | 265 KM

Volkswagen przygotował niespodziankę dla wszystkich miłośników Volkswagena Golfa. We Frankfurcie pojawił się specjalna 265-konna odmiana Golfa GTI o nazwie Clubsport

Volkswagen Golf GTD Variant | Rodzinne Gran Turismo

Po raz pierwszy z Volkswagenem Golfem GTI Clubsport mogliśmy się zapoznać podczas tegorocznego zlotu w Wörthersee. Właśnie tam Niemcy zaprezentowali koncept jeszcze mocniejszego Golfa GTI. Teraz dowiadujemy się, że koncept przemienił się w wersję produkcyjną, a ta zadebiutuje już za parę dni we Frankfurcie.

Wizualnie Golf Clubsport zachęca potencjalnych klientów lekko zmienią stylistyką przedniego zderzaka, zupełnie nowymi 18-calowymi kołami (w opcjach są jeszcze dziewiętnastki), przyciemnianymi LED-owymi światłami i drapieżnym spojlerem z tyłu.

W porównaniu z konceptem pod maską bez zmian. Dwulitrowy silnik TFSI generuje moc 265 KM i przekazuje je na przednią oś. W Clubsporcie istnieje specjalny przycisk, który daje Golfowi 10-sekundowego kopa - moc podskakuje wtedy w okolice 290 KM. Silnik współpracuje standardowo z 6-biegowym manualem, a za dopłatą może to być skrzynia DSG.

Osiągi? Volkswagen podaje, że pierwsza "setka" na liczniku to kwestia 6 sekund z manualem albo 5,9 sekundy z przekładnią DSG. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznym kagańcem do 250 km/h. Jeżeli kogoś interesuje średnie spalanie, to nie powinno przekraczać 7 litrów na 100 km.

Sportowy Volkswagen Golf GTI już od...

Wszyscy miłośnicy Volkswagena Golfa GTI muszą uzbroić się w cierpliwość. Clubsport zostanie oficjalnie zaprezentowany lada chwila we Frankfurcie. Wtedy poznamy wszystkie szczegóły. Kwestią czasu jest też ujawnienie oficjalnego cennika.

ZOBACZ TAKŻE:

PRODUKCYJNY GOLF I 400 KM | TO JUŻ PEWNE!

Golf R 400 conceptGolf R 400 concept Fot. VW

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.