Toyota Mirai dotarła do Europy

Po ubiegłorocznej premierze rynkowej w Japonii, Toyota wprowadza do sprzedaży w Europie model Mirai. To pierwszy seryjnie produkowany samochód na wodorowe ogniwa paliwowe
Współpraca Toyoty z Mazdą Toyota i Mazda łączą siły

Pierwsze egzemplarze Mirai pojawiły się 8 sierpnia w Bristolu w Wielkiej Brytanii, a 10 sierpnia w Zeebrugge w Belgii - 15 lat po europejskim debiucie Toyoty Prius. Oficjalnie od września 2015 roku model będzie oferowany w Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech.

Używana Toyota Prius - ogłoszenia

Do końca roku japoński producent zamierza sprzedać 50 sztuk nowego modelu, w przyszłym roku ma to już być 100 sztuk. Od 2017 roku innowacyjna Toyota będzie stopniowo wprowadzona na kolejne rynki wraz z rozwojem infrastruktury wodorowej.

Toyota Mirai jest napędzana jest poprzez układ wodorowych ogniwami paliwowymi, który uzyskuje energię elektryczną z reakcji wodoru i tlenu. W rezultacie Mirai nie emituje podczas jazdy ani dwutlenku węgla, ani innych szkodliwych substancji (efektem reakcji jest para wodna), dając przy tym komfort jazdy i eksploatacji oraz osiągi na poziomie współczesnych samochodów benzynowych.

Jedyną wadą tego samochodu jest jego wysoka cena. Na rynku niemieckim ceny będą zaczynać się od 66 000 euro netto. Bez ulg podatkowych i dopłat samochód raczej nie będzie cieszył się zbyt dużą popularnością.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius | Cała rodzina zielonych aut

Toyota Prius

Zdjęcie Aez Genua 8x19 5x112 ET48 Zdjęcie MAK XLR Ice Black 7x16 4x100 ET30 Zdjęcie Motul Vision Classic płyn do spryskiwaczy szyb 5L
Aez Genua 8x19 5x112 ET48 MAK XLR Ice Black 7x16 4x10... Motul Vision Classic płyn d...
Porównaj ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info