Salon Frankfurt 2015 | Peugeot Fractal | Tajemnicza premiera

Peugeot postanowił podgrzać atmosferę przed zbliżającymi się targami we Frankfurcie. Francuzi zaprezentowali trzy krótkie filmy z modelem Fractal

Peugeot 208 FL | Bestseller po poprawkach

Wiemy, że Peugeot pokaże na targach we Frankfurcie wyścigowego Peugeota 308 Racing Cup. To jednak nie jedyna spektakularna premiera, jakiej można się spodziewać po Francuzach. Peugeot zaczął podgrzewać atmosferę i wypuszczać krótkie filmiki z tajemniczym modelem Fractal.

Na początku poznaliśmy tylko... głośnik i kawałek felgi. W kolejnych reklamówkach Peugeot ujawnił parę szczegółów i sylwetkę konceptu. Po jakimś czasie Francuzi postanowili pochwalić się wyglądem nowego Peugeota i wypuścili do sieci całą paczkę zdjęć. Czego możemy się spodziewać? To małe sportowe, czteroosobowe auto (w układzie 2+2), ze składanym dachem i ciekawą, nowoczesną stylistyką.

Dzisiaj rano poznaliśmy kolejne szczegóły. Fractala będą napędzać dwa silniki elektryczne o mocy 168 KM każdy, jeden z przodu, drugi z tyłu. Łączna moc układu to około 335 KM. Osiągi? Elektryczny Peugeot w sprincie do pierwszej setki potrzebuje dokładnie 6,8 sekundy. Nikt nie powinien też narzekać na zasięg szybkiego konceptu - na jednym ładowaniu Fractal pokona około 450 km.

Z ciekawszych rzeczy trzeba jeszcze wspomnieć o regulowanej wysokości zawieszenia. W mieście to 11 cm, jeżeli wyjedziemy na autostradę auto obniży się do 7 cm w celu poprawy aerodynamiki i wydłużyć życie baterii. Fractal został też wyposażony w specjalny system powiadamiania dźwiękami o swojej obecności pieszych i rowerzystów, którzy mogliby nie usłyszeć cichutkiego elektryka.

Wszystko zaczęło się od króciutkiego filmiku, w którym główną rolę odgrywa głośnik i lew Peugeota:

Zobacz wideo

Peugeot bardzo szybko opublikował drugi, równie długi film:

Zobacz wideo

Na ostatnim, trzecim filmiku widzimy już kształt auta:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

PEUGEOT 308 RACING CUP | NAJSZYBSZY W RODZINIE

Peugeot 308 Racing CupPeugeot 308 Racing Cup fot. Peugeot

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.