Oshkosh JLTV | Nowy pojazd amerykańskiej armii

Amerykańska armia przymierza się do wymiany wysłużonych Humveey. Poznaliśmy właśnie pojazd, który ma zastąpić legendarny wojskowy samochód. To L-ATV firmy Oshkosh Defence

Renault Talisman | Prezentacja modelu

Co oznacza nazwa modelu? JLTV to akronim programu amerykańskiej armii Joint Light Tactical Vehicle, którego celem było wybranie nowego lekkiego, opancerzonego samochodu, następcy kultowego Humvee. US Army i korpus Marines zdecydowali się na model L-ATV amerykańskiej firmy Oshkosh Defence. To kolejny skrótowiec, który trzeba rozszyfrować. L-ATV, czyli Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle (lekki bojowy pojazd), który poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Kontrakt opiewa na prawie 7 miliardów dolarów i dostarczenie oraz serwis 17 000 pojazdów. Oshkosh Defense zapewnia, że jest w pełni przygotowany do sprostania nowemu wyzwaniu, a ich L-ATV został poddany serii wyczerpujących testów i jest gotowy służyć amerykańskiej armii w kolejnych misjach. Wytrzymałość na ostrzał i ochrona żołnierzy w środku porównywalna jest z lekkim czołgiem.

Zapraszamy do galerii z dużymi zdjęciami, gdzie możecie obejrzeć nowy pojazd US Army w akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

EKSTREMALNE SUV-Y | DUŻE I MOCNE

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.