Aukcje | Porsche 911 964 RS N/GT | Gwiazda Silverstone

W trakcie weekendu jeden z brytyjskich domów aukcyjnych Silverstone Auctions organizuje licytacje wyjątkowych aut. Wśród nich znajduje się jeden wyjątkowy model Porsche

Porsche 911 Turbo Steve'a McQueen na sprzedaż

Porsche 911 trzeciej generacji z oznaczeniem Carrera RS to auta, które na aukcjach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ten egzemplarz jest jednak prawdziwą gratką dla miłośników tego modelu ponieważ z fabryki wyjechał w specyfikacji N/GT i był prezentem od Porsche dla jednego z wybitnych kierowców.

Co oznaczą te trzy dodatkowe literki w nazwie specyfikacji? Carrera RS była dostępna w trzech różnych podwersjach. Pierwsza to standardowa, o ile w przypadku tego auta można w ogóle o takiej mówić, druga to Touring oraz trzecia N/GT, którą wyróżniała m.in. dodatkowo obniżona waga, pełna klatka bezpieczeństwa czy system gaśniczy i wyłącznik prądu. N/GT to w zasadzie gotowe auto wyścigowe, którym można przemieszczać się też po drodze dlatego było znane także pod nazwą Rennsport.

Przedstawiony egzemplarz pochodzi z 1991 roku, i jest pierwszym w wersji N/GT jakie opuściło fabrykę. W 2005 i 2006 roku przeszedł bardzo zaawansowaną renowację, więc jego 305-konny silnik jest w bardzo dobrym stanie, a nadwozie w kolorze Maritime Blue wygląda jak nowe.

Zobacz ceny używanych Porsche 911 w Polsce

Samochód ten był prezentem, który od Porsche dostał znakomity kierowca wyścigowy Ulrich Richter. Dlaczego Niemca tak hojnie obdarowano? Fabryczny zespół z Weissach chciał nakłonić kierowcę do powrotu na tor do nowego dziecka inżynierów Porsche jakim było 911 RSR. I udało się. Richter sprzedał jednak auto dwa lata po tym jak je otrzymał. Niebieskiemu Porsche możecie się też przyjrzeć na poniższym filmie, gdzie gospodarz aukcji, Pan Harry Metcalfe opowiada o nim w towarzystwie drugiego Porsche 911.

Przewidywana kwota za którą niebieskie 911 może zostać sprzedane wynosi około 260 000 funtów.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Porównanie cen Porsche | Klasyka czy nowości?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA