Duży Fiat marzeń? | Fiat 125p R32 Coupe na sprzedaż

Na aukcję trafił właśnie Fiat 125p R32 Coupe. Twórca określa go mianem "auta marzeń". Trzeba przyznać, że popularny Duży Fiat w jego wykonaniu wygląda spektakularnie. Jeżeli chcielibyście zostać właścicielami tego wspaniałego, jedynego w swoim rodzaju auta, to musicie się spieszyć i przygotować co najmniej 99 999 złotych!

Samochody światowe | Fiat 124 i Fiat 125

Na serwis Giełdaklasyków.pl trafił bardzo ciekawy samochód. Mowa o Fiacie 125p R32 Coupe. Wielu Polaków zawsze chciało zobaczyć Fiata 125p w bardziej sportowym, dwudrzwiowym nadwoziu. Niestety czasy PRL-u nie sprzyjały takim projektom. Ale od czego są miłośnicy i zapaleńcy? Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Jeden z nich zakupił starego Fiata i postanowił przemienić go w Fiata 125p Coupe. Efekt? Duży Fiat marzeń był tworzony z prawdziwą miłością i pietyzmem. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i zobaczymy ile pracy i zaangażowania kosztował ten projekt. Samochód wygląda po prostu świetnie.

Dokładny przebieg prac nad autem można prześledzić na forum pasjonatów .

Fiat 125p R32 CoupeFiat 125p R32 Coupe fot. Adam Piotrowski | Studio Dada | Giełda klasyków fot. Adam Piotrowski | Studio Dada | Giełda klasyków

Wygląd to nie wszystko, prawda? Na prowadzenie i dynamikę jazdy nowy właściciel także nie powinien narzekać. W przerobionym Fiacie pracuje ponad 250-konna jednostka R32 Volkswagena. Nie dość, że Fiat 125p Coupe jest bardzo szybki, to jeszcze brzmi jak rasowe auto sportowe. Oprócz nowego silnika auto otrzymało wzmocnione nadwozie, nową skrzynię biegów, przeniesienie napędu BMW, dopracowane zawieszenie (gwintowane H&R) i hamulce najwyższej jakości. Jak podkreśla twórca, samochód został stworzony praktycznie od podstaw. Nie musimy też martwić się o zbytnie wyeksploatowanie auta (rocznik 1986) - na liczniku jest tylko 10 000 kilometrów.

Zachwycić może dbałość o szczegóły. Każdy drobny detal został dopieszczony - nowe logotypy, felgi BBS RS, obszyte skórą wnętrze (całe zostało stworzone od nowa) i wiele innych. W środku czeka też niespodzianka dla miłośników muzyki. W Fiacie znajduje się rozbudowany zestaw audio - czterokanałowy wzmacniacz, subwoofer 25 cm, dodatkowe głośniki z przodu oraz podwójne wygłuszenie matami.

Fiat 125p R32 CoupeFiat 125p R32 Coupe fot. Adam Piotrowski | Studio Dada | Giełda klasyków fot. Adam Piotrowski | Studio Dada | Giełda klasyków

Cena, jaka widnieje na stronie, to 99 999 zł. I to właśnie ona jest największą "wadą" projektu. Jednak autor włożył w swojego Fiata 125p mnóstwo pracy i zaangażowania, więc wysoka cena nie powinna dziwić. No i na pewno znajdzie się pasjonat, który skusi się na ten niesamowity samochód.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Fiat 500 | Z dużej chmury mały deszcz

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.