Autostrada A1 | Nowy węzeł i otwarte bramki

Na tegoroczne wakacje drogowcy i rządzący przygotowali ułatwienia dla podróżujących autostradą A1. Otwarto nowy węzeł, ponadto jest szansa na darmowe przejazdy w wakacyjne weekendy

Krótko o... | Korek na autostradzie

Choć trudno w to uwierzyć do wczoraj droga krajowa nr 92 (dawniej DK2) nie posiadała węzła łączącego ją z autostradą A1. Kierowcy chcący wjechać na drogę szybkiego ruchu z DK92 zmuszeni byli przejechać przez centrum Kutna i DK60 dojechać do wjazdu Kutno-Północ w miejscowości Sójki. 25 czerwca otwarto nowy węzeł Kutno-Wschód, łączący te dwa ważne szlaki komunikacyjne.

Opóźnienia w oddaniu do użytku węzła Kutno-Wschód wynikały z upadłości poprzedniego wykonawcy, firmy Poldim. Prace wznowił Budimex, który wykonał także dwa MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżnych) przy autostradzie A1, Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód, położone na południe od DK92.

Rząd zapłaci za autostrady?

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała w środę, że w przejazd A1 na odcinku Gdańsk-Toruń w lipcowe i sierpniowe weekendy będzie darmowy. Pomóc w tym ma specjalna ustawa umożliwiająca podjęcie decyzji o otwarciu bramek w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu, czyli np. gdy kierowcy i pasażerowie przez wiele godzin w słoneczne dni nie maja dostępu do toalet i wody pitnej. Dopóki nie powstanie odpowiednie rozporządzenie, za każdorazowe otwarcie bramek zapłaci rząd - z naszych podatków.

ZOBACZ TAKŻE:

Od 2016 roku koniec darmowych autostrad w Niemczech

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.