Porsche 918 Spyder | Produkcja zakończona

Prawdziwym miłośnikom samochodów zawsze łza kręci się w oku, gdy kolejny supersamochód przechodzi do historii. Tym razem jest to 918 Spyder

Porsche 918 Spyder | Pierwsza jazda | Arytmia i motyle

Porsche 918 Spyder było od podstaw rozwijane jako samochód supersportowy z hybrydowym napędem plug-in. Prototyp modelu zadebiutował w 2010 roku w Genewie. Wersja produkcyjna 918 Spyder trafiła na rynek pod koniec 2013 roku, kontynuując linię supersportowych samochodów Porsche, jak 959, 911 GT1, czy Carrera GT.

Zgodnie z założeniami powstało tylko 918 sztuk tego naszpikowanego najnowszą technologią i odzwierciedlającego wiedzę inżynierów topowego modelu z Zuffenhausen. Ich wyprodukowanie zajęło 21 miesięcy.

Zobacz ile kosztują używane Porsche w Polsce

Najlepszą wizytówką możliwości 918 Spyder jest wyczyn, którego dokonał we wrześniu 2013 r. Pokonał Północną Pętlę toru Nürburgring w rekordowym dla aut seryjnych czasie 6 minut i 57 sekund. Do dzisiaj żaden innych samochód nie zrobił tego szybciej. Między innymi z tego powodu pamięć o tym modelu pozostanie żywa jeszcze przez wiele lat. Aż do premiery kolejnego popisowego modelu marki Porsche.

ZOBACZ TAKŻE:

Galeria tygodnia | Porsche 918 Spyder

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.