Nowości Audi | Teraz Q7 i A4, później Q1, Q6 i Q8

Audi nie zwalnia tempa. Podczas corocznego spotkania prezes marki z Ingolstadt, Rupert Stadler, pochwalił się rekordowymi wynikami, a także zapowiedział dalsze poszerzanie gamy SUV-ów

Nowy silnik 2.0 TFSI dla następnej generacji Audi A4

Zacznijmy od nowości, bo to one zawsze budzą największą ciekawość. O tym, że powstanie Audi Q1 wiemy już od dłuższego czasu. Najmniejszy crossover trafi do sprzedaży w 2016 roku. To jednak nie koniec. W 2019 roku oferta powiększy się o model Q8, czyli bardziej sportową wersję nowego SUV-a Q7, który trafi do salonów w drugiej połowie tego roku. Przypomnijmy, że do końca 2015 roku pojawi się jeszcze nowa generacja bestsellera A4.

Przedstawiciele niemieckiego producenta wspominają jeszcze, że pracują nad sportowym SUV-em z napędem elektrycznym, którego debiutu należy spodziewać się w 2018 roku. Prawdopodobnie model ten otrzyma oznaczenie Q6 . W sumie do 2020 roku liczba modeli Audi ma się powiększyć z obecnych 52 do 60.

Znajdź dla siebie używane Audi

Obecny rok może ponownie okazać się rekordowy dla Audi. Po najlepszym pierwszym kwartale w historii, również kwiecień okazał się bardzo dobry dla marki. W sumie przez cztery miesiące 2015 roku koncern z Ingolstadt dostarczył klientom ponad 591 tys. samochodów. Jeśli to tempo zostanie utrzymane, to całoroczny wynik sprzedaży okaże się lepszy od rekordowego 2014 roku, kiedy Audi dostarczyło 1,74 mln samochodów.

"Chcemy nadal rozwijać się w tym roku. Szybciej od innych i we wszystkich regionach. Nasza marka zamierza ustanawiać nowe rekordy" - powiedział Rupert Stadler, CEO Audi. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc koncern zwiększył do 24 mld euro swoje gigantyczne plany inwestycje na lata 2015-2019.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Audi Q7 | Drugie wcielenie

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA