BMW serii 3 po liftingu | Znajdź różnice

BMW oficjalnie zaprezentowało serię 3 po liftingu. Trzeba przyznać, że producent z Monachium podszedł do modernizacji "trójki" bardzo zachowawczo, aż ciężko dostrzec co się tak naprawdę zmieniło

Mercedes C200 | Test | Musi się udać!

Średniej klasy sedan z Monachium nadal może się podobać, w dodatku oferowane jest z napędem na tylne koła (dostępne są także wersje czteronapędowe xDrive). BMW uznało, że zmiany stylistyczne nie są konieczne. Zastosowano naprawdę delikatną kosmetykę zderzaków oraz lamp w technologii LED (przednie Full-LED w opcji). W ofercie pojawią się także nowy kolory nadwozia oraz wzory aluminiowych obręczy kół.

BMW 335i - ogłoszenia aut używanych

We wnętrzu można zauważyć więcej chromowanych akcentów, przy wylotach powietrza oraz na panelu klimatyzacji. Inaczej uporządkowano konsolę centralną, uchwyty na kubki ukryte są pod odsuwaną osłoną. Poza tym pojawi się nowy system nawigacji Professional (szybciej pracujący i z automatyczną aktualizacją map przez okres trzech lat), nowe usługi z zakresu BMW ConnectedDrive, internet LTE i kolorowy wyświetlacz Head-Up. Nowością jest także system automatycznego parkowania równoległego.

Więcej zmian zajdzie pod maską. Nowością w serii 3 będzie trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy 136 KM (318i), który zastąpi dotychczasową bazową wersję 316i. Model 335i zostanie z kolei zastąpiony przez 340i, a to oznacza, że turbodoładowany silnik 3.0 R6 otrzyma zastrzyk mocy - wzrośnie z 306 do 326 KM. Ponadto wszystkie dostępne silniki będą oszczędniejsze. W 2016 roku oferta modelu zostanie poszerzona o 252-konny wariant hybrydowy plug-in o oznaczeniu 330e. Inżynierowie popracowali także nad zestrojeniem zawieszenia, która ma umożliwiać dynamiczne prowadzenie przy jeszcze wyższym komforcie jazdy.

W tym roku BMW świętuje 40 lat serii 3. Generacja E21 zadebiutowała w 1975 roku. Obecna o oznaczeniu F30 jest obecna w sprzedaży od 2012 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XE | Pierwsza jazda | Sedan ostatniej szansy

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.