Ford Mondeo 4WD | Ceny w Polsce | Taniej niż u konkurencji

Od teraz nowy Ford Mondeo dostępny jest z napędem na cztery koła

Konfrontacja | Ford Mondeo vs. Volkswagen Passat | Dogonić królika

Taka opcja to nowość dla Mondeo. Ostatnio w limuzynie klasy średniej Ford oferował napęd 4x4 w modelu Sierra. System Intelligent All-Wheel Drive dostępny jest wyłącznie dla wersji z silnikami diesla TDCI o mocy 150 i 180 KM.

Napęd 4x4 Forda automatycznie reaguje i dostosowuje się do zmieniającego się podłoża. Reguluje on moment obrotowy dokładnie tych kół,  które muszą mieć najlepszą przyczepność. Dzięki czujnikom i oprogramowaniu decyduje o tym, ile mocy przekazywać na każdą oś, zanim jeszcze dojdzie do poślizgu koła. IAWD uruchamia się tylko wtedy, gdy jest potrzebny.

Najtańszy Mondeo z napędem 4WD jest droższy od modelu z napędem na przód o 9000 złotych i kosztuje 116 tysięcy . To wersja z dwulitrowym silnikiem diesla o mocy 150 KM z pakietem wyposażenia Trend. Za lepiej wyposażonego Titanium zapłacimy 126 800 złotych . 180 konny diesel z napędem na obydwie osie kosztować będzie co najmniej 141 800 złotych .

Używany Ford Mondeo - sprawdź oferty

Głównym konkurentem nowego Mondeo jest VW Passat , który również oferowany jest z napędem na cztery koła - 4 Motion. Dostępny jest on wyłącznie z najwyższym pakiecie wyposażenie - Highline - i kosztuje od 135 390 złoty ze 150 konnym dieslem. Za mocniejszy wysokoprężny silnik (190 KM) zapłacimy u Volkswagena 152 390 złoty.

Od niedawna również Mazda oferuje swoją "szóstkę" z napędem 4x4. Wersja dostępna jest wyłącznie z nadwoziem kombi i kosztuje 132 900 złotych . Również Opel Insignia oferuje napęd 4x4 w połączeniu z 170 konnym dieslem, którego ceny rozpoczynają się od 122 150 zł . Z innych ofert w tym segmencie warto wymienić Skodę Superb , która z napędem na wszystkie koła i 190 konnym dieslem wyceniona jest na 129 400 zł .

Jak widać po cenach konkurencji Ford się postarał. To obecnie najtańsza możliwość zakupu auta w tej klasie z napędem na cztery koła.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

fot. Łukasz Malczewski

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.