Salon Szanghaj 2015 | Hongqi LS5 | Chiński Range Rover

Jeśli myślicie, że Chińczycy produkują tylko tanie samochody, to jesteście w błędzie. Hongqi do tanich nigdy nie należał, a konkurować może z najlepszymi markami na świecie

Salon Szanghaj 2015 | Volvo Lounge Console Concept | Luksus po Szwedzku

Jeśli trafiliście kiedyś na model reprezentacyjnej limuzyny dla władz chińskich zwanej Red Flag Limousine , to już wiecie czym zajmuje się ta firma. Hongqi to najstarszy producent samochodów w Chinach. Nazwa marki po chińsku oznacza czerwoną flagę. Hongqi był w Państwie Środka tym, czym ZIŁ w ZSRR. Limuzynami Hongqi jeździli przedstawiciele najwyższych władz.

Firma nadal istnieje i stara się funkcjonować na komunistyczno-kapitalistycznym rynku chińskim. Teraz oprócz władz państwowych do grona klientów zaczęli zaliczać się także bogaci biznesmeni, i to także dla nich powstał nowy model nazwany LS5.

Hongqi LS5 to SUV z najwyższej półki. Porównanie do Range Rovera może nie wystarczyć, być może godnym konkurentem będzie SUV szykowany przez Bentleya. LS5 mierzy 5,2 m długości i ma rozstaw osi wynoszący niemal 3,1 m. Wnętrze wykończono materiałami najwyższej jakości. Solidna konstrukcja i bogate wyposażenie wywindowało masę własną do ponad 2,8 tony.

Range Rover - Ogłoszenia

Pod maską żadnych ekologicznych hybryd, tylko potężne paliwożerne V8 wspomagane dwoma turbinami. Moc 381 KM robi wrażenie, ale do napędu ciężkiego SUV-a wydaje się ledwie odpowiednie. Na osiągnięcie 100 km/h trzeba czekać ponad 8 sekund, a prędkość maksymalna to 220 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley zaczyna odliczanie do premiery SUV-a

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA