Salon Szanghaj 2015 | Mercedes GLC Coupe | Konkurent BMW X4

Mercedes nie zamierza zostawać w tyle za konkurencją i przygotowuje kolejne modele sportowo-użytkowe. GLC Coupe będzie o wiele bardziej sportowy, niż użytkowy

Mercedes -AMG GLE 63 Coupe 4Matic | Jest moc

Choć to jeszcze prototyp, to w bardzo zbliżonej do wersji produkcyjnej postaci. Zwiastuje sportową odmianę następcy popularnego modelu GLK. Nadwozie o łagodnie opadającej linii dachu przede wszystkim ma dobrze wyglądać i podkreślać zamiłowanie właściciela do modeli sportowych.

Nie jest tajemnicą, że głównym konkurentem nowego Mercedesa będzie BMW X4 . Z czasem być może dołączy do nich jeszcze Audi z modelem coupe bazującym na kolejnej generacji Q5.

Wróćmy jednak do prototypu z gwiazdą na atrapie chłodnicy. To, że będzie pozycjonowany poniżej modelu GLE Coupe wcale nie oznacza małego nadwozia. GLC Coupe mierzy 4,73 m długości (BMW X4 - 4,67 m), a rozstaw osi to 2,83 m (BMW X4 - 2,81 m).

Niskie nadwozie mające 1,60 m wysokości postawiono na 21-calowych kołach. Żółty lakier dobrze współgra z czarnymi listwami i lśniącymi elementami wykończeniowymi. Prosty zabieg a jakże efektowny. To, czego raczej nie znajdziemy w wersji produkcyjnej, to wysoko wyprowadzone końcówki układu wydechowego.

Ponieważ debiut odbywa się w Chinach, prezentowany na zdjęciach koncept napędzany jest silnikiem benzynowym. Jest to turbodoładowane V6 3.0 o mocy 367 KM i momencie 520 Nm dostępnym w zakresie 1400-4000 obr./min. Napęd przekazywane jest na obie osie za pośrednictwem dziewięciostopniowej skrzyni automatycznej.

Mercedes nie podaje daty prezentacji modelu produkcyjnego, ale można się go spodziewać jesienią, być może już podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes GLE | Ceny w Polsce | Odmieniony ML

Materiały partnerów

Panel radia samochodowego Peiying Sprawdź cenę >

Philips MiniVac Sprawdź cenę >

Bottari Kompresor samochodowy z Manometrem Sprawdź cenę >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.