Skoda | Linia Edition na 120 lat marki

Wersje specjalne Edition Skody Fabia, Rapid, Octavia i Yeti bazują zawsze na wersji wyposażenia Ambition i są nową, ciekawą propozycja dla powyższych modeli.

Skoda Yeti w limitowanej serii Adventure

Dla każdego modelu importer przygotował ciekawy pakiet wyposażenia odpowiadający oczekiwaniom Klientów odpowiedniego segmentu. Modele Edition charakteryzują się jednak kilkoma elementami wspólnymi: logo na słupku lub błotniku, specjalnie zaprojektowana dla tej serii tapicerka, skórzana kierownica i dźwignia zmiany biegów, przeszycia w kolorze srebrnym na tapicerce, dywanikach, kierownicy i specjalnie zaprojektowane zegary.

Skoda jest jednym z najstarszych producentów samochodów na świecie. W tym roku firma obchodzi swoje 120. urodziny. W grudniu 1895 roku w Mladá Boleslav dwaj pionierzy automobilizmu i założyciele Skody, Václav Laurin i Václav Klement, rozpoczęli najpierw budowę rowerów, potem motocykli i w końcu automobili.

Przed 110 laty, w roku 1905 rozpoczęto produkcję pierwszego samochodu, L&K Voiturette A - małe auto, napędzane dwucylindrowym silnikiem o mocy 7 KM. W 1925 roku firma L&K połączyła się z zakładami Skody w Pilźnie - zostało utworzone nowe przedsiębiorstwo, Skoda Auto z siedzibą w mieście Mladá Boleslav.    

Linia Edition na 120 lat marki Skoda

"Skoda jest dumna ze swojej tradycji" - mówi Członek Zarządu Skody ds. Sprzedaży i Marketingu, Werner Eichhorn. "Mając za sobą pełną sukcesów historię, staliśmy się w ostatnich latach międzynarodowym producentem samochodów o wielkiej skali produkcji i oferujemy dziś najatrakcyjniejszą paletę modeli Skody wszech czasów. Nowe modele specjalne Edition są małym przypomnieniem naszych korzeni, przyciągają świetnym wyglądem i bogatym wyposażeniem" - dodaje Eichhorn.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2015 | Skoda Superb | O klasę wyżej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.