Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance | Test długodystansowy cz. VIII | Serwis

Kilometry lecą, a w długodystansowej Octavii nic nie chce się popsuć. Jednak i tak czeka nas wizyta w serwisie.

Skoda Rapid Spaceback Style Plus | Test | Stylowa Skoda

Wymiana oleju następuje w Octavi według wskazań komputera. Eksploatujesz auto bardziej ostro, trafisz do serwisu wcześniej, jeździsz łagodnie znajdziesz się tam po przejechaniu większej ilości kilometrów. Wszystko w naszych rękach. Nam serwis przypadł przy 28 500 km. To dosyć duży przebieg. To efekt tego, że testowa Skoda jeździ często w dłuższe trasy. Jak dowiedzieliśmy się w serwisie, standard to przebieg 25 000 km. Jednak zdarzają się przypadki kiedy kliencie przywożą auta już po przejechaniu 17 000 km.

Z umówieniem się na serwis nie było najmniejszego problemu. Jak nas poinformowano sam przegląd i wymiana oleju zajmie około dwóch godzin. Przybyliśmy do salonu na czas. Obsługa miła, praktycznie zostaliśmy od razu przyjęci. Przy tego typu przeglądzie wymieniany jest olej, filtr pyłkowy i olejowy jak i sprawdzane jest zawieszenie, elektronika i stan układu hamulcowego. Jeśli z którymkolwiek z tych elementów jest coś nie tak jesteśmy o tym informowani i podejmujemy decyzję o dalszym serwisie. W naszej Skodzie wszystko było w jak największym porządku.

Samochód: Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance Aktualny przebieg : 28 500 km Problemy: brak Powód testu: Damy wycisk hitowi sprzedaży

Po około 2,5 godzinach Octavia była gotowa. Umyta i wysprzątana w środku. Rachunek końcowy 535 złotych. Gdybyśmy robili dodatkowo dużą inspekcję to rachunek wyniósłby w sumie około 900 złotych.

Wymiana oleju następuje w Octavi według wskazań komputera. Eksploatujesz auto ostro, trafisz do serwisu wcześniej, jeździsz łagodnie znajdziesz się tam po przejechaniu większej ilości kilometrów

Podczas wizyty w serwisie Skoda pokazała się od jak najlepszej strony. Szkoda, bo myśleliśmy, że może tutaj znajdziemy jakieś minusy Ocatvi. Jak na razie dalej szukamy.

Skoda Octavia 1.4 TSI DSG Elegance | Kompendium

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Star Trek i Volkswageny

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o: