Volvo Concept Coupe | Niepewny następca C70

Minął już ponad rok od kiedy Volvo zaprezentowało na targach we Frankfurcie koncepcyjny model Coupe. Miał on być wyznacznikiem stylistycznych trendów marki oraz zapowiedzią następcy C70

Początek nowej ery Volvo

O ile obietnica stylistycznych zmian doczekała się swojej realizacji np. w nowym wcieleniu szwedzkiego hitu sprzedaży, czyli SUV-a XC90, to niestety na premierę nowego coupe będziemy musieli chyba jeszcze poczekać... Za sprawą Andersa Gunnarsona, który udzieli wywiadu brytyjskiemu Auto Express , dowiedzieliśmy się, że samochód seryjny, który miałby bazować na Concept Coupe, nie dostał jeszcze zielone światła.

Oznacza to, że na rynku najwcześniej może pojawić się za kilka lat, bo samochód musiałby zaliczyć długotrwały proces zmiany z auta zupełnie koncepcyjnego na przedprodukcyjne, a następnie odbyć równie długie testy drogowe. Powodem przytrzymania projektu konkurenta m.in. BMW serii 6 jest bardzo mocna koncentracja szwedzkiego producenta na wprowadzeniu na rynek nowej generacji XC90 .

Volvo C70 - ogłoszenia

Prototypowe Volvo napędzane jest systemem hybrydowym plug-in, którego dane techniczne robią bardzo pozytywne wrażenie. Dwulitrowy silnik benzynowy napędza przednią oś, a współpracujący z nim "elektryk" jest odpowiedzialny za przenoszenie mocy na tylne koła. Razem cały układ generuje około 400 KM mocy i 600 Nm momentu obrotowego.

Koncept Volvo bardzo nam się podoba, również dlatego, że projektanci nie zapomnieli o historii marki i ikonie szwedzkiego producenta jakim było Volvo P1800 . Linia dachu oraz tylne nadkola charakterystycznie zakończone ostrym załamaniem, bezpośrednio nawiązują do pięknego coupe z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Szanse na pojawienie się pięknego coupe istnieją i trzeba trzymać kciuki, żeby auto w końcu trafiło na ulice.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Volvo XC90 | Szwedzkie nadzieje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.