Audi A1 przeszło facelifting | Zmiany, które znamy

Po modelu A6 i Q3 kolejne Audi przeszło facelifting. Tym razem odświeżono najmniejsze w gamie A1

Nowe Audi A6 | Facelifting technologii

Modernizacja objęła wersję 3 i 5-drzwiową. Największa zmiana stylistyczna to przedni grill i wkłady reflektorów, których LED-owe światło rozchodzi się teraz po obrysie górnej części lampy. Obie wersje są także 2 centymetry dłuższe, dzięki przestylizowanym zderzakom.

Używane A1? Oto polskie ceny

We wnętrzu pojawiła się nowa wersja systemu multimedialnego Audi MMI z funkcją Wi-Fi hotspot. Wzbogacono również listę detali, które mogą przyozdobić środek małego Audi. Na liście znalazły się np. różne wersje kierownicy.

Najwięcej zmian zaszło jednak pod maską, gdzie znajdą się nowe 3-cylindrowe silniki. Paleta rozpoczyna się od litrowego benzyniaka o mocy 95 KM oraz Diesla o pojemności 1,4-litra i mocy 90 KM. Większy silnik benzynowy również ma pojemność 1.4 i moc 123 KM lub w mocniejszej wersji 148 KM. W gamie jednostek wysokoprężnych znajdziemy także 114-konne 1.6. Liderem w kategorii mocy jest benzynowa jednostka 1.8 TFSI o mocy 192 KM, którą poza 6-biegowym manualem można połączyć także z 7-biwgową skrzynią automatyczną S tronic.

Jeżeli jednak ktoś szuka prawdziwych emocji to Audi postanowiło od razu odświeżyć też wersję S1, której jednostka 2.0 TFSI generuje 231 KM i 370 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu 100 km/h pojawia się na liczniku po niespełna 6 sekundach, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.Takie osiągi możliwe są także dzięki temu, że S1 wyposażono w stały napęd na cztery koła - quattro.

Audi A1 może być obute w felgi w rozmiarze od 15 do 18 cali. (W S1 seryjnie montowane są 17-calowe obręcze). Na resztę szczegółów musimy poczekać do oficjalne prezentacji auta, która powinna odbyć się w ciągu najbliższych miesięcy. Już teraz widać, że mimo tego, że zmiany w małym A1 nie są duże, to wyszły mu na dobre.

ZOBACZ TAKŻE:

Sprawdź co myślimy o rywalu Audi S1 | Test Mini Cooper S

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.