Salon Paryż 2014 | Dacia Sandero Blackline i Duster Blackstorm | Limitowana czarna seria

Na salonie samochodowym w Paryżu Dacia pokazała limitowane wersje modeli Sandero i Duster. Ich motywem przewodnim jest czarny kolor

Będzie mała i tania Dacia !

Dacia Sandero Blackline

Limitowana seria Sandero Blackline, bazująca na wersji Laureate, dostępna jest w ośmiu odcieniach, w tym w nowym metalicznym Comete Grey. Samochód wyposażony jest w 15-calowe koła w kolorze Dark Metal (aluminiowe kołpaki lub felgi), a obudowa lusterek i słupki B w kolorze czarnej perły mają za zadanie dodać elegancji.

W limitowanej serii Sandero Blackline starannie wykończone wnętrze posiada elementy w kolorze czarnej perły, nawiązującym do zewnętrznego wyglądu pojazdu - odcień ten znajdziemy na osłonie konsoli centralnej oraz na uchwytach i plakietce na kierownicy, natomiast klamki do drzwi są chromowane.

Wyposażenie pojazdów limitowanej serii Sandero Blackline obejmuje na polskim rynku także seryjny ogranicznik i regulator prędkości oraz kierownicę i gałkę dźwigni biegów pokryte skórą, Opcjonalnie występuje natomiast system multimedialny Dacia Plug & Radio MEDIA NAV oraz klimatyzacja.

Limitowana seria Sandero Blackline oferuje cztery wersje silnikowe: dwie benzynowe (w tym jedna wersja LPG) oraz dwie wysokoprężne. Sandero Blackline występuje także w wersji z silnikiem benzynowym 1.2 16V 75 KM, który zużywa 5,8 l/100 km3 i emituje 138 g CO2 na km3. Jednostka ta dostępna jest też w wersji dwupaliwowej na benzynę i gaz, która pozwala ograniczyć koszty zużycia, a w wersji z LPG - emisję CO2 obniża do 120 g/km3. W wersji z jednostką wysokoprężną Sandero Blackline wyposażono w silnik 1.5 dCi o mocy od 75 do 90 KM.

Limitowana seria Dacia Duster Blackstorm

W ślad za nowym Dusterem, który pojawił się we wrześniu 2013 r. oraz Dusterem Aventure, zaprezentowanym w tym samym roku na Salonie Samochodowym w Genewie, Dacia oferuje limitowaną serię Duster Blackstorm w wersjach 4x2 oraz 4x4. Podczas gdy wygląd limitowanej serii Duster Aventure nawiązywał do świata poszukiwaczy przygód i podkreślał terenowy charakter samochodu, Duster Blackstorm czerpie inspirację ze świata lotnictwa.

Duster Blackstorm wyróżnia się między innymi poprzez obudowę lusterek w odcieniu cesarskiej żółci. Nawiązaniem do lotnictwa są przedstawiające wysokościomierz grafiki widniejące na masce, po bokach nadwozia i z tyłu pojazdu.

Duster Blackstorm stworzono na podstawie najbogatszej wersji (w zależności od kraju). Dostępny jest w czterech różnych odcieniach: Platine Grey, Pearlescent Black, Comete Grey i Glacier White.

Oferty specjalne na nowe modele Dacii

Kolory wykorzystane w aranżacji wnętrza to charakterystyczny, noszący nazwę Soft Black odcień skórzanej tapicerki, którą ozdobiono ponadto żółtymi akcentami, jak również zabarwione w kolorze ciemnego tytanu elementy wyposażenia wnętrza: obudowa konsoli centralnej, uchwyty i plakietka na kierownicy.

W nawiązaniu do elementów zewnętrznych grafiki przedstawiające wysokościomierz umieszczono również wewnątrz samochodu - na górnej części oparć siedzeń (poniżej nazwy "Duster") oraz na znajdującej się na kierownicy plakietce.

Wyposażenie wnętrza najbogatszej wersji Dustera obejmuje między innymi dotykowy system nawigacji i multimediów MEDIA NAV, ogranicznik i regulator prędkości, system wspomagania parkowania tyłem, klimatyzację oraz wspomaganie ruszania na wzniesieniu.

Limitowana seria Duster Blackstorm dostępna jest w dwóch wersjach z silnikiem benzynowym i w dwóch wersjach z silnikiem wysokoprężnym. Duster Blackstorm może być napędzany jednostką benzynową TCe 125 (wyłącznie w wersji 4x2) lub 1.6 16V 105 KM dostępny zarówno w wersji 4x2, jak i 4x4 (w zależności od kraju). W wersji 4x4 silnik ten połączono ponadto z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów. W przypadku wersji z silnikami wysokoprężnymi oferta koncentruje się na jednostkach 1.5 dCi o mocy 90 lub 110 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Historia sukcesu | 15 lat Dacii w Grupie Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.