Chevrolet Tahoe i Suburban Texas Edition i Z71 | Więcej USA w USA

Chevrolety Tahoe i Suburban to jedne z najpopularniejszych aut na amerykańskim rynku. Dla wzmocnienia pozycji tych modeli Chevrolet wprowadził wersję Z71 i limitowaną wersję o nazwie Texas

Nowy Chevrolet Suburban i GMC Yukon | Dinozaury wciąż żywe

Dlaczego Texas? Chevrolet postanowił uczcić wielką miłość mieszkańców tego stanu do samochodów typu SUV. Co wyróżnia wersję Texas? Oczywiście oznaczenia, które pojawiły się na drzwiach, w których literka X została zastąpiona symbolem stanu, czyli gwiazdą. Na liście wyposażenia znajdziemy za to darmową subskrypcję do radia satelitarnego SiriusXM, pakiet o nazwie Max Trailering, w skład którego wchodzą hak holowniczy, gniazdo prądu oraz tylny most ze zmienionym przełożeniem wynoszącym 3,42 i elektryczny kontroler układu hamulcowego przyczepy.

Sprawdź ile kosztują amerykańskie SUV w Polsce

W wersji LT klienci otrzymają także nawigację oraz 20-calowe polerowane felgi aluminiowe. W bogatszej LTZ pojawią się za to 22-calowe lakierowane obręcze kół. Texas Edition w przypadku wersji LT będzie kosztował o 2195 dolarów więcej, a do wersji LTZ trzeba będzie dopłacić 1095 dolarów.

Dyrektor marketingu marki Chevrolet powiedział, że "Texas to obszar półciężarówek Chevy. Tahoe i Suburban w wersji Texas powstały dla uczczenia tego zjawiska, które jest jak mecz futbolu amerykańskiego w piątkowy wieczór. Te auta są częścią codziennego życia w Teksasie."

Chevrolet postanowił zaprezentować także Tahoe i Suburbana w nowej wersji Z71. Wyróżnia się ona nowym przednim grillem oraz dolną listewką. Z71 otrzymała także nowe 18-calowe felgi z terenowymi oponami i lampy przeciwmgłowe. Dodatkiem są przednie haki holownicze, progi ułatwiające wsiadanie i oczywiście oznaczenia. Bazowa wersja Tahoe kosztuje w Stanach Zjednoczonych od 54 tys. dolarów a Suburban od 56 695 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

GMC Terrain 2.4 SLT | Test | Znak czasu

Więcej o:
Copyright © Agora SA