Dodge Charger SRT Hellcat | Najsilniejszy czterodrzwiowy musclecar na świecie

Dodge wbudował nowy, ponad 700 konny silnik Hellcat do modelu Charger. Od teraz to najsilniejszy czterodrzwiowy musclecar na świecie

Najlepszy sportowy samochód z USA

Ochrzczony nazwą Hellcat silnik ma 6,2 litra pojemności, osiem cylindrów, 717 KM mocy i 881 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ta jednostka napędowa znalazła się właśnie w zmodernizowanym modelu Dodge Charger. Osiągi robią wrażenie. Przyspieszenie na  1/4 milę trwa 11 sekund, a prędkość maksymalna wynosi aż 328 km/h. Za przeniesienie napędu na tylne koła odpowiada 8 biegowa, automatyczna skrzynia biegów.

Ile kosztuje używane Dodge?

Wzmocniono hamulce. Do tego celu wykorzystano układ marki Brembo z tarczami z przodu o średnicy 391 mm. Kierowca ma do wyboru aż pięć programów jazdy. W zależności od drogi i nastroju może wybrać: Custom, Sport, Track, Eco lub Street.

Super mocną limuzynę możemy powierzyć również mniej wprawionym kierowcom. Właściciel może chwilowo zmniejszyć moc Chargera. W takim trybie V8 ma ograniczone obroty do 4 tysięcy i moc 500 KM. Pierwszy bieg zostaje zablokowany. Dzięki temu przełożenia skrzyni biegów są znacznie dłuższe. Układ ESP ustawia się na najbardziej czułym stopniu, ręczna zmiana biegów zostaje zablokowana i włącza się program jazdy Street. Zmiana w tryb 717 KM wymaga czterocyfrowego kodu.

Charger SRT Hellcat wyróżnia się aluminiową maską z wlotami powietrza, masywnymi zderzakami, 20 calowymi kołami z oponami 275/40 mm. Produkcja tego wyjątkowego modelu rozpocznie się w 2015 roku. Cena póki co nie jest znana.

ZOBACZ TAKŻE :

Luksus na kołach | Amerykańskie kampery

Tiffin ZephyrTiffin Zephyr Tiffin Zephyr Tiffin Zephyr

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.