Nowy Ford Mondeo | Od października w Europie

Nowa generacja Forda Mondeo trafi w końcu do Europy. Nastąpi to po prawie dwóch latach od debiutu w Stanach Zjednoczonych, gdzie auto występuje pod nazwą Fusion. Sprzedaż wybranych wersji modelu rozpocznie się pod koniec 2014 roku, pełna oferta będzie dostępna na początku 2015

Ford Focus po liftingu

Nowe Mondeo, tak jak do tej pory, będzie występować w trzech wariantach nadwozia, jako liftback, sedan i kombi. To pierwszy model Forda na Europę, który został zbudowany na nowej platformie CD. Auto otrzymało również zmienioną konstrukcję tylnego zawieszenia.

Używany Ford Mondeo - ogłoszenia

Gama jednostek napędowych będzie składać się z benzynowych silników 1.5 i 2.0 EcoBoost i wysokoprężnymi 1.6 i 2.0 TDCi. Trzycylindrowa jednostka 1.0 EcoBoost dołączy na początku 2015 roku. W nowym Mondeo zadebiutuje wersja z hybrydowym układem napędowym, składającym się z benzynowego silnika o pojemności dwóch litrów, silnika elektrycznego i baterii litowo-jonowej. To pierwszy hybrydowy Ford produkowany w Europie, dokładnie w Walencji.

Samochód zostanie wyposażony w oświetlenie w technologii LED, które obejmie również przednie reflektory. Swoją europejską premierę będą mieć także nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa. Na pokładzie pojawią się m.in. nowa generacja asystenta parkowania czy system Active City Stop zapobiegający kolizji (do prędkości 40 km/h automatycznie rozpoczyna hamowanie, gdy kierowca nie reaguje).

W pierwszej kolejności będzie można zamawiać wersje wyposażenia Trend i Titanium, a także odmianę hybrydową. Bazowa wersja Ambiente i wariant Bussiness Edition trafią do oferty w przyszłym roku, razem z kolejnymi silnikami i opcjonalnym napędem wszystkich kół.

Nowy Ford Mondeo oficjalnie zadebiutuje w Europie podczas salonu samochodowego w Paryżu (4-19 października). Ceny auta poznamy bliżej premiery rynkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mondeo skończył 20 lat

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA