Jaguar F-Type Project 7 | Oficjalnie w Goodwood

Mówiło się o nim już od dawna, ale nie było wiadomo czy pojawi się w wersji produkcyjnej. Teraz już wiemy jaki będzie najbardziej drapieżny brytyjski kocur

Jaguar E-Type Lightweight | Odrodzenie legendy

Chodzi oczywiście o Jaguara F-Type Project 7, którego koncepcyjna wersja została pokazana w zeszłym roku. Debiut produktu dla klientów będzie miał miejsce na Festiwalu Prędkości w Goodwood już jutro, ale dzisiaj możemy zobaczyć oficjalne zdjęcia Project 7.

Choć Jaguar nie pochwalił się jeszcze parametrami silnik poprawionego F-Type, to informacja, że będzie to "najszybszy i najmocniejszy Jaguar w historii" mówi wszystko. Według brytyjskich mediów, pod maską Project 7, którego przygotowaniem zajął się dział Special Operations, znajdzie się 5-litrowe V8 o mocy 573 KM. Moc trafi oczywiście na tylne koła za pomocą 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów, która ma pomóc w osiągnięciu 100 km/h w 3.9 sekundy.

Stylistycznie F-Type Project 7 nawiązuje oczywiście do modelu D-Type. To piękne auto zasłynęło w 1955 roku zwycięstwem w słynnym wyścigu 24h Le Mans. Rok i dwa lata później powtórzyło ten wyczyn. Trzy zwycięstwa z rzędu zapisały się w historii wyścigu i w historii Jaguara. Brytyjska marka chce o tym przypomnieć.

Zobacz ile w Polsce kosztuje używany Jaguar

Dlatego właśnie Project 7 oparto na nadwoziu roadster w klasycznym zielonym kolorze, a za miejscem kierowcy pojawił się charakterystyczny garb. Obniżono również przednią szybę oraz przeprojektowano zderzaki i spoilery, dzięki czemu nowe wcielenie F-Type'a ma aż o 177 procent lepszą siłę docisku aerodynamicznego od standardowej wersji i jest w stanie rozpędzić się do 299 km/h.

Dla lepszego prowadzenia się auta, inżynierowie przeprojektowali również układ zawieszenia, w którym pojawiły się nowe stabilizatory, regulowane amortyzatory oraz sztywniejsze sprężyny. Kierowca będzie mógł również skorzystać z karbonowo-ceramicznych tarcz hamulcowych.

Tylko 250. szczęśliwców będzie mogło wejść w posiadanie najciekawszego współczesnego Jaguara, a stanie się to najwcześniej w połowie przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Koncepcyjna wersja Jaguara Project 7

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.