Jaguar żegna supersportowe C-X75

Supersportowiec Jaguara to preludium do nowego sportowego rodowodu marki - przyznają Brytyjczycy. W sieci pojawiły się "pożegnalne" zdjęcia hybrydowego C-X75

Znamy ceny rozchwytywanego Jaguara

Liczby, które opisują możliwości tego auta, są wręcz niewiarygodne. Auto wyposażono w trzy silniki - dwa elektryczne i jeden spalinowy. Te pierwsze dają łączną moc 395 KM. Drugi to 1.6-litrowy, czterocylindrowy motorek, z którego wyciśnięto... 507 KM (słownie: pięćset siedem koni mechanicznych). Łączna moc układu hybrydowego (typu plug-in) wynosi 862 KM.

Pewnie jesteście ciekawi, jak to przyspiesza. Otóż, pierwsza setka pojawia się na liczniku po upływie "niecałych trzech sekund". Prędkościomierz pokazuje 160 km/h po upływie "mniej niż sześciu sekund". C-X75 potrafi pędzić nawet 354 km/h. To piekielnie szybkie auto jest w stanie przejechać 64 km nie zużywając przy tym kropli benzyny - na tyle pozwalają zamontowane w aucie silniki elektryczne.

Ile trzeba zapłacić za nowe Jaguary? Oto ceny wszystkich modeli

Jaguar musiał zrezygnować z produkcji auta przez globalny kryzys finansowy. Przedstawiciele marki przyznali jednak, że jest on preludium do nowego sportowego rodowodu Jaguara. Można się zatem spodziewać, że zastosowane w nim rozwiązania zostaną wykorzystane w przyszłym supersportowym modelu brytyjskiej marki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.