Porsche 911 S Martini Racing Edition | Powrót do Le Mans

W tym roku Porsche powraca do wyścigów wytrzymałościowych, a odkładnie do słynnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Z tej okazji producent z Zuffenhausen stworzył specjalną wersję modelu 911, która ma przypominać wyścigowe samochody marki

Wideo | Audi wita Porsche z powrotem w Le Mans

Specjalna seria Porsche 911 nazywa się Martini Racing Edition i bazuje na wariancie Carrera S. Jest wyposażona w silnik o pojemności 3,8 litra i mocy 400 KM. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy (ze skrzynią biegów PDK i aktywowanym trybem Sport Plus).

Porsche 911 - sprawdź ogłoszenia

Czym więc wyróżnia się ta specjalna edycja modelu? Przede wszystkim nowym zestawem spoilerów oraz dekoracyjnym wykończeniem maski, dachu, boków pojazdu i tylnego skrzydła w charakterystycznych niebiesko-czerwonych barwach Martini Racing. Do wyboru są dwa kolory nadwozia - biały lub czarny.

We wnętrzu o wyjątkowej wersji informują nas panele na progach z podświetlanym na czerwono napisem "911 Carrera S - Martini Racing Edition". Poza tym znajdziemy akcenty w desce rozdzielczej w kolorze nadwozia i plakietki "Martini Racing Edition", a także bogate wyposażenie, obejmujące m.in. sportową kierownicę, pakiet Sport Chrono, nagłośnienie marki Bose, system Porsche Communication Management z nawigacją oraz elektrycznie sterowane fotele z czarną skórzaną tapicerką.

Porsche 911 S Martini Racing Edition jest limitowane do zaledwie 80 egzemplarzy. "911-ka" w wyścigowych barwach jeszcze w czerwcu będzie dostępna na wybranych rynkach Europy (w tym w Polsce), a także w Chinach oraz w Japonii i Ameryce Łacińskiej (od października). Dla pozostałych fanów marki, którzy nie będą mogli stać się właścicielami 911 Martini Racing Edition, Porsche będzie oferować zestaw kalkomanii Martini dla niektórych modeli 911 w ramach gamy akcesoriów Tequipment.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche On Track | Istanbul Park | Produkcja kierowców

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.