Skoda Fabia III | Czeska ewolucja

Odrobinę mniejsza, minimalnie szersza i pozbawiona szans na sportową wersję vRS - taka będzie nowa Fabia

Skoda Octavia II (2004 - 2013) - opinie Moto.pl

Dotychczasowe informacje na temat trzeciej generacji Fabii mówiły, że mała Skoda nie ma szans na platformę MQB. W tym zakresie nic się nie zmieniło. Nowa Fabia będzie oparta na płycie obecnej generacji. Nie ma więc szans na znaczącą redukcję masy własnej. Nie oznacza to jednak identycznych wymiarów podstawowych. Rozstaw osi zostanie zwiększony, co ma przełożyć się na ilość miejsca w środku. W tym samym celu nadwozie zostanie nieznacznie poszerzone. Za to długość będzie mniejsza, co może oznaczać skromniejszy bagażnik. Dlaczego Skoda zamierza skurczyć popularną Fabię? Odpowiedź zwie się Rapid Spaceback. To model także oparty na platformie segmentu B i czeska firma nie chce, by te dwa modele były do siebie zbyt podobne.

Skoda Fabia - ogłoszenia

Od strony stylistycznej nowa Fabia będzie raczej ewolucją poprzedniczki, niż trendsetterem. Tradycyjne proporcje i elementy znane z drugiej generacji zostaną wzbogacone o motywy znane z Octavii i Rapida, jak podnosząca się linia bocznych okien tuż przed słupkiem C.

Nowa Skoda Roomster będzie produkowana w Polsce

Technicznie nie będzie niespodzianek. Pod maską będą pracować unowocześnione wersje silników 1.2 TSI, 1.4 TSI i 1.6 TDI. Nowością będzie znany z Citigo trzycylindrowy silnik 1.0, który zastąpi podstawową jednostkę 1.2 HTP. Sportowa wersja vRS nie jest planowana ze względu na niewielkie zainteresowanie, jaką cieszyła się Fabia RS drugiej generacji.

Trzecia generacja Skody Fabii zostanie pokazana podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu. Do salonów sprzedaży auto trafi na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Roomster Noire | Nowa seria limitowana

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.