Nissan Pulsar | Nowy kompakt dla Europy

Nissan ujawnił szczegóły odnośnie swojego nowego modelu w segmencie C, który trafi do sprzedaży już jesienią tego roku. Oto kompaktowy hatchback o nazwie Pulsar

Lakier Nissana odporny na brud

Samochód został zaprojektowany według nowego języka stylistycznego Nissana, więc w wyglądzie samochodu bez problemu możemy doszukać się podobieństw do najnowszych modeli marki (m.in. charakterystyczny przód, tylne lampy przypominające te z Qashqaia). Auto zaprojektowano w Europie, a jego produkcję zlokalizowano w zakładach koncernu w Barcelonie.

Sprawdź ile kosztuje używany Nissan Almera

Pulsar może się pochwalić największym rozstawem osi w swojej klasie (2 700 mm), co w połączeniu z przemyślaną konstrukcją ma przełożyć się na większą ilość miejsca na nogi i ramiona dla pasażerów z tyłu.

Kompakt Nissana będzie wyposażony w nowoczesne technologie. Wśród systemów oferowanych w nowym modelu są m.in. pakiet Safety Shield  (elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeganie o poruszających się obiektach, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz ostrzeganie o pojazdach w martwym polu), system NissanConnect drugiej generacji z możliwością integracji ze smartfonem, korzystania z licznych aplikacji i usług przesyłania danych Google. Opcjonalnie będą oferowane również diodowe reflektory.

Do napędu Pulsara będą służyć tylko turbodoładowane silniki. Na początku sprzedaży pod maskę będą mogły trafić: benzynowa jednostka 1.2 DIG-T o mocy 115 KM lub turbodiesel 1.5 dCi o mocy 110 KM. Na początku 2015 roku ofertę poszerzy mocniejszy benzyniak o pojemności 1,6 litra i mocy 190 KM.

Światowa premiera Nissana Pulsar odbędzie się na salonie samochodowym w Paryżu (4-19.10.2014).

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Nissan Qashqai | Prezentacja modelu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.