BMW 760Li V12 M Bi-Turbo | Przedsmak

W końcu doczekaliśmy się BMW serii 7 w wersji M. Szkoda tylko, że ta limitowana edycja dostępna będzie wyłącznie na wybranych rynkach Bliskiego Wschodu

Historia BMW M3

Nie pomogły prośby klientów ani groźby konkurencji.  BMW nie chciało zbudować serii 7 w wersji M ani na sprzedaż, ani do walki z konkurencją. W końcu jednak pojawi się największa limuzyna z Bawarii ze słynnym znaczkiem oddziału M GmbH.

Używane BMW serii 7 - sprawdź oferty

Szkoda tylko, że to nie do końca prawdziwa "emka". Pierwsza "siódemka" ze znaczkiem M otrzyma bowiem tylko niektóre akcesoria zarezerwowane dla usportowionych modeli BMW. Model dostępny będzie tylko z jednym silnikiem - 6 litrowym, 12 cylindrowym biturbo o mocy 544 KM. Jednostka napędowa pozostała względem serii bez zmian. Osiągi wersja "M" ma więc dokładnie takie same. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,6 sekundy, prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

"Siódemka" w wersji "M" wyróżnia się detalami. Oferowana jest wyłącznie w jednym z ośmiu ekskluzywnych kolorów z palety M GmbH. Większość z nich nosi nazwy słynnych torów wyścigowych: : Monte Carlo Blue, Silverstone II czy Imola Red. Wszystkie chromowane zewnętrze elementy są polakierowane na czarny matowy odcień. Oprócz tego limitowane BMW wyróżnia się 20 calowymi felgami w stylizacji modeli M.

Używane BMW 7 (1994-2001) E38Używane BMW 7 (1994-2001) E38 Używane BMW 7 (1994-2001) E38 Używane BMW 7 (1994-2001) E38 - opinie moto.pl

W środku znajduje się tapicerka ze skóry nappa z kontrastowymi szwami, fortepianowo czarne akcenty na desce rozdzielczej i ceramiczne wykończenia pokręteł.

Niedawno BMW zaprezentowało "siódemkę" w podobnej wersji, również limitowanej przeznaczoną na rynek japoński. Jednak aktualna propozycja z Monachium bardziej przypomina modele serii "M". Bliski Wschód jest dla BMW ważny, bo to trzeci co do wielkości rynek zbytu  serii 7. Może te dwa modele to pierwsze oznaki tego, że następna generacja "siódemki', która pojawi się w 2016 roku będzie nareszcie dostępna również jako luksusowe, wściekłe M.

Gerchard Richter - Wywiad

BMW M5 - Test

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.