Więcej "M" w BMW serii 2

W październiku tego roku światło dzienne ujrzało nowe coupe BMW - seria 2. Najmniejsze bawarskie coupe przyciąga wzrok swoimi sportowymi kształtami. Auto do sprzedaży trafi w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent pokazał zestawy do modyfikacji nadwozia i układu jezdnego z serii M Performance

BMW serii 2 Coupe już oficjalnie

Miłośnicy modyfikacji ostatnich modeli BMW dobrze wiedzą, że pakiety z serii M Performance słyną z dobrego smaku i rzeczywistej poprawy osiągów. Nie inaczej jest też w tym przypadku. Katalog części, które obecnie dostępne są już do większości modeli BMW i powstają w warsztatach M GmbH, obejmuje m.in. elementy wnętrza, stylistyczne, układ napędowy, zawieszenie i hamulce.

Do serii 2 z zakresu modyfikacji mechanicznych przygotowano pakiety dla wersji 220d oraz M235i, która już seryjnie przygotowana jest przez inżynierów z M GmbH. Dwulitrowy diesel po modyfikacji oprogramowania silnika zyskuje 16 KM (w sumie 200 KM) i 40 Nm momentu obrotowego (w sumie 420 Nm). Ciekawostkę stanowi fakt, że większa moc nie wpływa na zużycie paliwa i emocję spalin.

Spraw sobie własne BMW coupe. Sprawdź ceny!

W wersji M235i specjaliści z M Performance skupili się na poprawie właściwości trakcyjnych, a nie zwiększaniu mocy. Lepsze zachowanie się najbardziej sportowej odmiany serii 2 będzie możliwe dzięki mechanicznej "szperze". Dodatkowo nowy układ wydechowy zadba o ciekawsze brzmienie sześciocylindrowego silnika. Końcówki wydechów z logo M mogą być opcjonalnie wykończone chromem lub karbonem.

Dla powyższych jak i pozostałych wersji silnikowych serii 2, w katalogu dostępne będą również obniżające auto o 20 mm sportowe zawieszenie oraz bardziej wydajny układ hamulcowy z zaciskami w kolorze czerwonym, zółtym lub pomarańczowym. Nie zabraknie także ładnie wyglądających dwóch rodzajów 19-calowych aluminiowych felg.

Klienci będą mogli także wybrać pakiet aerodynamiczny, w skład którego wchodzą zmodyfikowany przedni i tylny zderzak ze sporą ilością wlotów powietrza, czarne nerki, progi z karbonowymi wstawkami i logo M Performance, lotka na klapę bagażnika oraz oklejeniem w dwóch różnych wersjach podkreślającym linie boczną auta.

Paletę akcesoriów uzupełniają w środku oczywiście wszelkiego rodzaju wykończenia wykonane z karbonu lub alcantary, sportowa kierownica oraz aluminiowe nakładki na pedały.

Za co kochamy BMW

Sukces BMW i3 oraz i8

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.