Honda NSX Ayrtona Senny na sprzedaż

Od czasu do czasu zdarza się, że gdzieś ktoś sprzedaje samochody gwiazd i gwiazdeczek. Jednak auto należące do mistrza Ayrtona Senny to nie lada gratka

Ayrton Senna - Mistrz absolutny

Faktem jest, że Senna otrzymał od swojego mentora i sponsora, Brazylijczyka Antonio de Almeida Braga do dyspozycji dwa egzemplarze modelu NSX. Jeden był w kolorze czerwonym, drugi czarnym. Auta przechowywano w pałacu, nieopodal toru wyścigowego Estoril w Portugalii. Czarna Honda NSX z 1993 roku o numerze nadwozia 000999 została wystawiona na sprzedaż na portugalskiej stronie eBay'a. Obecny właściciel kupił samochód 17 lat temu. Auto wg. informacji sprzedającego ma być w nienagannym stanie. Nie zostało zmodyfikowane czy tuningowane. Czarna Honda ma obecnie 49 890 km przebiegu.

Aukcja kończy się za siedem dni (17.08.2013) o godzinie 17:05. Obecna cena to 51 300 funtów. Normalnie NSX z tego rocznika kosztuje nie więcej niż 28 tysięcy funtów. Tu możecie śledzić aukcję.

Ayrton Senna miał spory wpływ na techniczny rozwój i udoskonalenie modelu NSX. Po jednej z pierwszych jazd testowych Senna doradził japońskim inżynierom usztywnienie nadwozia i modyfikacje zawieszenia.

Galeria zdjęć NSX'a

Zobacz jak Senna testuje NSX'a (wideo)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.