Ram ProMaster - Ducato z V-szóstką pod maską

Kolejnym dzieckiem związku Fiata z Chryslerem jest dostawczy Dodge Ram ProMaster, który od Fiata Ducato różni się znaczkiem, zderzakiem i paletą silników

Fiat rozważa stworzenie konkurenta dla Dacii

Jaki Ram ProMaster jest, każdy widzi. Lekko zmodyfikowany Fiat Ducato nie jest i nigdy nie będzie autem, które jednoznacznie kojarzyć się będzie z Ameryką, ale wcale się o to nie stara. Najczęściej kupowany dostawczak w Polsce ma nadzieję na podbicie kraju Jankesów. Na amerykańską Polonię może liczyć i w europejskiej odmianie, ale o rdzenną klientelę (nie chodzi jedynie o Indian) powalczy nowymi silnikami, a szczególnie jednym z nich.

Chodzi oczywiście o wolnossące V6 Pentastar o pojemności 3.6 l. Benzyniak generuje 284 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 352 Nm. Amerykanie sprzęgli go oczywiście z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Na tym skromna paleta silników się nie kończy. Do wyboru będzie jeszcze trzylitrowy, czterocylindrowy diesel o mocy 176 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości okrągłych 400 Nm. W przypadku tego silnika samochód zostaje wyposażony w sześciobiegową skrzynię manualną.

>>> Ile trzeba wyłożyć na używanego Fiata? <<<

O ile wybór jednostek jest bardzo ograniczony, o tyle w przypadku wersji nadwoziowych, gama jest bardzo rozbudowana, i zawiera aż 13 opcji, różniących się od siebie długością całkowitą, rozstawem osi i wysokością.

Dodge Ram ProMaster nie będzie pierwszym zamerykanizowanym dostawczakiem z Europy. Po drogach USA jeżdżą już chociażby Dodge Sprintery, na Starym Kontynencie opatrzone gwiazdą na grillu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.