Ford Focus WTCC Limited Edition

Jeśli kibicujecie Fordowi w mistrzostwach WTCC, ta wiadomość z pewnością Was zainteresuje. Do sprzedaży trafi limitowana wersja Focusa, wzorowana na wyczynowym aucie spod znaku niebieskiego owalu

Większe hot hatche - wulkany emocji

Wbrew temu, co zapewne myślicie, specjalna edycja kompaktu to znacznie więcej niż okazjonalnie kalkomanie i ozdobne końcówki wydechu. Auto zostało opracowane przez inżynierów z brytyjskiego Arena International Motorsport, który buduje Focusy startujące w wyścigach samochodów turystycznych WTCC.

>> Samochód Roku już za 5 tys. zł <<

Pod maską drzemie turbodoładowany silnik 1.6 EcoBoost, który z pomocą pakietu od Mountune Performance generuje 202 konie mechaniczne i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na przednie koła za pośrednictwem sześciostopniowej, ręcznej skrzyni biegów, a w efektywniejszym wykorzystaniu nowego potencjału pomaga shortshifter.

Auto wyposażone jest w 18-calowe obręcze kół (takie same, jakie wykorzystywane są podczas wyścigów), na które naciągnięto sportowe opony Yokohama Advan Sport. W limitowanej edycji Focusa zastosowano też mniej restrykcyjny, dedykowany układ wydechowy firmy Powerflow.

Zmiany w kabinie to, m.in.: wstawki z włókna węglowego na desce rozdzielczej, konsoli centralnej i tunelu środkowym oraz dywaniki i ozdobne listwy na progi z logo WTCC. Na ulicy auto wyróżnia się również za sprawą, kontrastujących z białym nadwoziem, niebieskich pasów biegnących wzdłuż całego nadwozia.

Nie wiadomo jeszcze, ile Focus z limitowanej wersji będzie kosztować. Wiadomo natomiast, że na auto Ford daje pełną, trzyletnią gwarancję, taką samą jak na fabryczne modele. Mimo faktu, iż jest ono owocem pracy zewnętrznej firmy.

ZOBACZ TAKŻE:

Małe hot hatche - rozmiar nie ma znaczenia

Najlepszy hot hatch dekady to...

Najlepiej sprzedające się auto na świecie to Ford Focus. Albo Toyota Corolla...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.