Reflektory z Porsche idealne do produkcji marihuany

Właściciele Porsche w Holandii nie mogą spać spokojnie. Panuje tam plaga kradzieży reflektorów od dwóch modeli aut tej niemieckiej marki - Cayenne i Panamery. Okazuje się, że są one idealnym źródłem światła podczas produkcji marihuany

Porsche Cayenne GTS - Test | Pierwsza jazda

Tylko w ubiegłym tygodniu w Amsterdamie celem złodziei padło 20 aut. Demontaż reflektorów zajmuje zręcznym rabusiom około minuty, dlatego tak trudno jest ich schwytać. Łatwy łup nie trafia później na aukcje internetowe, choć za nowe światła do Cayenne można sporo zarobić. W Polsce kosztują one od ok. 4 tys. do prawie 8 tys. zł. Złodzieje wykorzystują je jednak w inny sposób.

Okazuje się, że przednie reflektory modeli Cayenne i Panamera są bardzo wydajne - świecą mocnym, "ciepłym" światłem i jednocześnie charakteryzuje je niskie zapotrzebowanie na energię. A to idealnie sprawdza się podczas naświetlania konopi indyjskiej, z której powstaje najpopularniejszy - nie tylko w Polsce - narkotyk.

Złodzieje wybierają akurat te modele nie ze względu na sentyment. Oprócz wspomnianej wydajności nie bez znaczenia jest też prosty i szybki sposób demontażu reflektorów.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Panamera Sport Turismo

Porsche Cayenne za pół miliona euro

Marzysz o używanym Porsche? Tu znajdziesz sporo ofert

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.