Salon Paryż 2012 | Ford Mondeo kombi i liftback

Podczas uroczystej gali w Amsterdamie Ford pokazał dwie nowe wersje nadwoziowe nowego Mondeo. Auta zaprojektowano specjalnie z myślą o klientach w Europie

Najlepiej sprzedającym się autem na świecie jest Ford. Albo Toyota...

Mondeo w wersji sedan poznaliśmy jeszcze w styczniu. Bo tak naprawdę auto to amerykański Fusion, tylko z inną plakietką z tyłu. Teraz wiemy już jak wyglądają dwie pozostałe odmiany modelu: liftback oraz praktyczne kombi. Oba auta zostały opracowane w Europie i były od początku tworzone z myślą o klientach ze Starego Kontynentu.

>> Mondeo z dieslem już za 5,5 tys. zł <<

Z ujawnieniem szczegółów technicznych Ford czeka do premiery modelu, zaplanowanej na - startujące pod koniec września - targi samochodowe w Paryżu. W czasie gali przedstawiciele firmy zdradzili jednak, iż nowa generacja auta będzie dostępna także w odmianie hybrydowej. Mondeo z dopiskiem HEV będzie pierwszą hybrydową osobówką Forda oferowaną w Europie. Do napędu posłuży 2-litrowa jednostka benzynowa współpracująca z silnikiem elektrycznym, czerpiącym energię z zestawu litowo-jonowych akumulatorów (35 kWh). Nowością będzie również odmiana auta wyposażona w napęd na wszystkie koła (tylko w autach z dieslem).

Nowe Mondeo otrzymało również adaptacyjne, w pełni LED-owe reflektory oraz tylne pasy bezpieczeństwa z poduszkami powietrznymi. Do tego mutlimedialny system MyFord Touch z 8-calowym, dotykowym ekranem, funkcją SYNC (zaawansowanym systemem rozpoznawania głosu, rozróżniającym aż 10 000 poleceń) oraz hotspotem WiFi.

Nowe Mondeo ma być najbardziej luksusowym i technicznie zaawansowanym modelem, jaki Ford kiedykolwiek oferował w Europie.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Paryż 2012 | Prawie nowa Fiesta

Top 4 - najlepsze używane turbodiesle

Ford Focus - 147 KM z trzech cylindrów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.