Wyciekły pierwsze zdjęcia nowego Volkswagena Golfa?

Nowy Volkswagen Golf to najbardziej wyczekiwana premiera tego roku. Po pięciu latach od debiutu poprzedniej generacji modelu, nadszedł czas na następcę. Niemcom najwyraźniej nie udało się utrzymać wyglądu nowego Golfa w tajemnicy. Autozeitung.de opublikowało pierwsze - jeszcze nieoficjalne - zdjęcia auta

VW Golf GTI - pierwsza jazda

Autentyczność fotografii nie jest pewna, ale zagraniczne media donoszą, że poznaliśmy wygląd siódmej generacji Golfa jeszcze przed premierą. Jeśli wyciekłe zdjęcia rzeczywiście przedstawiają nowy kompakt Volkswagena, to nie ma co liczyć na stylistyczną rewolucję (Czy ktokolwiek się jej spodziewał?). Tył nowego Volkswagena Golfa przywodzi na myśl najnowszą generację Seata Leona, co akurat powodem do wstydu nie jest. Wręcz przeciwnie. Nowy Golf będzie tym, czym w zamyśle ma być Volkswagen - połączeniem elegancji Audi i zadziorności przyszłych Seatów.

Największe zmiany będą pod się kryły pod karoserią. Golf otrzyma (pewnie w opcji) szereg nowych elektronicznych asystentów i gadżetów. Ma to być m.in. system automatycznego zatrzymywania auta przed przeszkodą, czytanie znaków, utrzymywanie auta na pasie jezdni czy ostrzeganie przed pojazdem znajdującym się w martwym polu.

W Wolfsburgu trwają również intensywne prace nad modelem GTI, który będzie o 100 kg lżejszy od swojego poprzednika. Dieta objęła m.in. zawieszenie (-26 kg) i karoserię (-38 kg). To pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa o około 13,9 proc., a w niektórych wersjach nawet do 23 proc. Według tego, co podaje Volkswagen, Golf VII 1.4 TSI ma zużywać średnio 4,8 litra paliwa na 100 km. Najmniejszym silnikiem w gamie będzie 1.2-litrowy silnik benzynowy, za to najmocniejszy Golf będzie miał około 300 KM mocy. Silniki diesla  - cztero- i trzycylindrowe - będą zupełnie nowymi konstrukcjami. Jednostki wysokoprężne będą spełniały normę Euro 6. Najbardziej oszczędna wersja ma zużywać tylko 3,8 litra na 100 km. Nowy Golf będzie o 5,6 cm dłuższy od poprzednika (4,26 metra). Bagażnik pomieści 380 litrów (plus 30 litrów).

Źródło: Autozeitung.de

ZOBACZ TAKŻE

Ile kosztuje najlepsze niemieckie auto kompaktowe?

Tych samochodów nie kupują nawet Niemcy

Volkswagen szykuje konkurenta dla BMW X6

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.