Drogowcy oddali kolejne 20 km A2

Od środy kierowcy mogą korzystać z ponad 20-kilometrowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. To pierwszy odcinek autostrady A2 na wschód od Warszawy

Nowa droga pozwoli skrócić czas podróży na trasie Warszawa - Siedlce o ponad pół godziny i co ważne dla mieszkańców przeniesie ruch tranzytowy poza centrum Mińska Mazowieckiego. Każdego dnia przez to miasto przejeżdża 26 tys. pojazdów, w tym 7 tys. pojazdów ciężkich.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego to nowoczesny obiekt infrastruktury drogowej spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa jak również ochrony środowiska naturalnego - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Autostrada - jak po niej jeździć?

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 2 od zachodu Mińska Mazowieckiego wjadą na nową trasę przez ciasne rondo w okolicy wsi Choszczówka, natomiast od wschodu w okolicach wsi Ryczołek. Po oddaniu do ruchu trasy będą trwały prace wykończeniowe na drogach dojazdowych. Roboty te nie będą utrudniały ruchu na ciągu głównym trasy.

>> Astra, popularny Opel z drugiej ręki <<

Podczas realizacji inwestycji stwierdzono nieprawidłowości. Jednak wykonawca usuwał je na bieżąco, na podstawie zatwierdzonych programów naprawczych. Ostateczny odbiór inwestycji odbędzie się po zakończeniu robót wykończeniowych.

W ramach budowy obwodnicy Mińska Mazowieckiego wykonane zostały:

- 3 węzły drogowe (Mińsk Mazowiecki, Jakubów, Kałuszyn) - 4 wiadukty w ciągu A-2 - 10 wiaduktów w ciągu dróg poprzecznych i serwisowych - 1 obiekt mostowy - 1 kładka dla pieszych - 13 przepustów - 2 miejsca obsługi podróżnych - 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów) - budowa 35 km dróg dojazdowych.

Niestety na tym się kończą dobre wiadomości dotyczące budowy autostrady A2 na wschód od stolicy. W tej chwili nie wiadomo kiedy A2 połączy obie granice Polski, zachodnią i wschodnią.

ZOBACZ TAKŻE:

Skrajna głupota - autostradą pod prąd | Wideo

Nie masz OC? Dostaniesz 3 tys. zł kary

Więcej o:
Copyright © Agora SA