Al Capone "sprzedaje" swoje auto

Prawdziwy rarytas dla gangstera starej daty. Jesienią, w Kalifornii, zostanie zlicytowany samochód, którym jeździł jeden z najbardziej znanych przestępców w historii - sam Al Capone

Powrót aut z napędem jądrowym

Auto widoczne na zdjęciach to Cadillac V-8 Town Sedan z 1928 roku. Napędzane jest 90-konnym V8 o pojemności 341 cali sześciennych (lub jak kto woli 5,6 litra), posiada trzystopniową skrzynię biegów i hamulce bębnowe. To nie przypadek, że samochód otrzymał dwukolorowe, zielono-czarne nadwozie. Cadillaki w takim właśnie malowaniu używane były wówczas przez urzędników państwowych i policję. Dla zmylenia świadków i stróżów prawa, samochód Capone posiadał nawet syrenę i migające, czerwone światło umieszczone za grillem.

Na wypadek gdyby kamuflaż zawiódł, dla swoich prześladowców gangster miał w zanadrzu kilka niespodzianek. Karoseria oraz szyby są kuloodporne, a tylne okna zostały tak zmodyfikowane, by można je było błyskawicznie otworzyć i rozpocząć ostrzał naprzykrzających się oddziałów policji lub członków wrogiego gangu. Podróżujący autem gangsterzy mogli też, dzięki radioodbiornikowi ustawionemu na policyjną częstotliwość, na bieżąco kontrolować poczynania stróżów prawa. Auto było na tyle bezpieczne, że kilka razy użył go sam prezydent Roosevelt.

>>> Piękny krążownik Cadillaca za mniej niż 30 tys. zł <<

Cadillac Ala Capone to propozycja dla tych, którzy lubią znać historię kupowanego auta. Udokumentowany jest właściwie cały żywot nietuzinkowego samochodu. Przez ponad 80 lat, oprócz wiernej służby gangsterowi wszech czasów, Cadillac zwiedził dziesiątki amerykańskich muzeów.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem tego nietuzinkowego auta, macie niewiele czasu na zgromadzenie gotówki. Cadillac trafi na aukcję 28 lipca. Panowie z RM Auctions spodziewają się, że za samochód Ala Capone zainkasują między 300 a 500 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac ATS oficjalnie

Chevrolet Malibu od 86 990 zł

Cadillac - ogłoszenia