Renault Megane RS RB7 od 109 950 zł

Po Twingo RB7 i Clio RB7 do rodziny dołącza ostatni, trzeci model. Dziesięć sztuk najmocniejszego w stawce Megane RS RB7 trafi do Polski

Renault Twingo RS RB7

Wreszcie jest. Ostatni z trójki sygnowanych oznaczeniem RB7 sportowy Renault został pokazany światu. Seria ta powstała z okazji współpracy ze stajnią Red Bull Racing, zwycięzcą Mistrzostw Świata Formuły 1 w latach 2010 i 2011.

>>> Renault Megane - ogłoszenia <<<

Podstawę stanowi oczywiście Megane RS, który sam w sobie jest już doskonałym modelem. Napędzany mocnym, dwulitrowym silnikiem turbo o mocy 265 KM i wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu sterowany elektronicznie jest jednym z najlepszych aut w swojej klasie. Teraz dodatkowo można go kupić w limitowanej wersji RB7.

Renault Clio RS RB7

Nowością w Megane RS jest system Start&Stop. Dzięki niemu średnie zużycie paliwa spadło o 0,7 l i wynosi 7,5 l/100 km. W trybie Normal kierowca ma do dyspozycji 250 KM mocy i 340 Nm momentu. Bez obaw, wystarczy włączyć tryb Sport i już całe 265 KM i 360 Nm jest do naszej dyspozycji.

>>> Renault Clio - ogłoszenia <<<

Nadwozie jest czarne dzięki lakierowi o nazwie Etoilé . Niczym niebezpieczne zwierzęta, Megane RB7 kłuje w oczy żółtymi dodatkami podkreślającymi jadowitość napędu. Z przodu jest to element grilla, z boku lusterka, a z tyłu pokaźny dyfuzor mieszczący centralnie umieszczoną rurę wydechu.

Twingo RS - test | Za kierownicą

Limitowana seria RB7 jest wyposażona m.in. w zawieszenie Cup z samoblokującym mechanizmem różnicowym, zaciski hamulcowe Brembo w kolorze czerwonym oraz system R.S. Monitor. Nawiązuje on do pokładowych systemów telemetrycznych, umożliwiających najbardziej zaawansowanym kierowcom dobór odpowiednich nastawów dla systemów wspomagania prowadzenia oraz otrzymywanie informacji na wyświetlaczu wbudowanym w deskę rozdzielczą (automatyczny pomiar przyspieszeń od 0 do 100 km/godz., ustawianie parametrów pracy pedału przyspieszenia itp.).

>>> Renault Twingo - ogłoszenia <<<

Unikalny charakter Mégane RS RB7 uzupełniają fotele sportowe bądź fotele kubełkowe Recaro (w zależności od kraju dostępne w opcji bądź w wyposażeniu standardowym) oraz specjalna gałka dźwigni zmiany biegów i tabliczka z numerem seryjnym egzemplarza.

Na polski rynek trafi 10 sztuk Megane RS RB7, ceny zaczynają się od 109 990 zł.

Dotychczasowe wersje Megane RS:

- 2004: Wprowadzenie na rynek pierwszego Megane (II) RS - 2005: pierwsza limitowana seria Megane RS Trophy, inaugurująca przeznaczone dla purystów, sportowe zawieszenie, - 2006: Megane RS F1 Team R26, z okazji tytułu Mistrza Świata F1 zdobytego w 2005 roku, - 2007: Megane RS R26 R, który zapisał się w historii rekordem okrążenia wśród samochodów z przednim napędem na Nordschleife, legendarnej północnej pętli toru wyścigowego Nürburgring, - 2010: debiut Megane (III) RS - 2011: Megane RS Monaco GP, - 2011: Megane RS Trophy, który ustanowił nowy rekord toru Nürburgring, z czasem 8'08", - 2012: Megane RS Red Bull Racing RB7.

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen DS3 vs. Peugeot RCZ vs. Renault Clio RS Gordini - test porównawczy

Ford Focus RS - test | Za kierownicą

Renault - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.