Salon Genewa 2012 | BMW M6 na pierwszych zdjęciach

Na tę chwilę świat motoryzacji czekał z zapartym tchem. BMW opublikowało oficjalne zdjęcia najnowszej generacji M6. Zapraszamy do obszernej galerii

BMW 6 Gran Coupe

Pod enigmatycznym oznaczeniem S63Tu kryje się 4.4-litrowe, podwójnie doładowane V8 o mocy 560 KM i maksymalnym momencie obrotowym 680 Nm (znane z modelu M5). Te wartości osiągane są w przedziale 5 750-7 000 (moc) i 1 500 - 5 750 (moment) obr./min. To wystarcza, by startujące z tylnych łap i ważące 1 850 kg (coupe)/1 980 kg (kabriolet) M6 przyspieszało do setki w 4,2/4,3 sekundy, a sprint kończyło (przez elektroniczny kaganiec) przy 250 km/h (bez ogranicznika 305 km/h). Silnik sprzężono z 7-biegowym, dwusprzęgłowym automatem. By odpowiednio rozdzielić moc między wszystkie koła, inżynierowie M GmbH zastosowali aktywny dyferencjał.

W porównaniu z poprzednim M6 moc w F12/F13 wzrosła o około 10 proc. przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa o około 30 proc. (według zapewnień producenta). Średnio do baku odmiany coupe co każde 100 km wlejemy 9,9 litrów benzyny. Kabriolet zadowoli się dawką o 0,4 litra większą.

Do budowy nadwozia wykorzystano lekkie tworzywa sztuczne, aluminium i karbon. Pomimo tych zabiegów najnowsze M6 jest ciężkie, ale wcale na takie nie wygląda. W porównaniu z poprzednią generacją modelu, F12/F13 jest delikatniejsze, mniej kontrowersyjne, ale niepozbawione zadziorności. Wszystko po to, by przyciągnąć do siebie więcej klientów.

>>>Jeździliśmy najnowszym BMW M5<<<

Do najnowszego M6 BMW oferuje standardowo 19-calowe felgi z lekkiego stopu. Opcjonalnie koła "eMki" wypełnią obręcze w rozmiarze 20 cali. Tylko do nich Bawarczycy oferują ceramiczne tarcze hamulcowe. W porównaniu ze standardową "szóstką" poprawiono również zawieszenie i układ kierowniczy. Kierowca sam może zmieniać charakterystykę ich pracy poprzez wybór jednego z trzech trybów.

Wnętrze to luksus w czystej postaci połączony ze sportowymi elementami i logotypami M GmbH. Nowa kierownica, drążek zmiany biegów, fotele, symbolicznie zmodyfikowane zegary i kokpit pokryty skórą, karbonem i aluminium - to cechy charakterystyczne wnętrza nowego M6.

Oficjalna premiera nowego BMW M6 odbędzie się na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie. Zapraszamy do galerii zdjęć nowej "eMki": BMW M6 | Galeria .

 

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

BMW seria 6 | Galeria

BMW 6 jak ze snu - WIDEO

BMW 650 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.