Nowa E-Klasa na wodór?

Nowa generacja Mercedesa klasy E będzie dostępna w wersji Superlight, a jej debiut przewidywany jest na 2015 rok. Spekulacji na temat limuzyny nie brakuje. Najnowsze mówią o napędzie wodorowym

Nowy Mercedes SL | Galeria

Wiadomo na pewno, że E-klasa Superlight będzie superlekka głównie dzięki zastosowaniu na szeroką skalę włókna węglowego. Wytrzymałość tego materiału pozwoliła inżynierom zrezygnować z tradycyjnego słupka B. Zawiasy tylnych drzwi zostaną wbudowane w tylne nadkola. Wszystkie zabiegi wyszczuplające pozwoliły obniżyć masę o 350 kg względem obecnej generacji klasy E.

Mercedes nie ukrywa, że podczas projektowania E-Klasy Superlight wzorował się na projektach koncepcyjnego modelu F-125! i F-800. To każe przypuszczać, że wygląd nowego Mercedesa będzie przywodził na myśl eleganckie limuzyny i jednocześnie samochody o sportowym charakterze.

Innowacyjność projektu ma podkreślić jego napęd, którego źródłem energii będą ogniwa wodorowe. Ta informacja nie została jednak potwierdzona przez niemiecką markę. Premiera modelu przewidywana jest na drugą połowę 2015 roku.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

"Srebrna strzała", czyli Mercedes przyszłości

Mercedes Vito dla szejka

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.