Tak będzie wyglądać nowy Ford Kuga

Po Focusie i Fieście, Ford pochwalił się nowym globalnym modelem. To Escape, który w Europie będzie nową generacją Kugi

Obecna generacja Forda Escape, mimo dość siermiężnej stylistyki, rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Czy nowe auto o zglobalizowanym wyglądzie będzie w stanie przejąć pałeczkę bestselleru? Cóż, trzeba przyznać, że Escape wygląda naprawdę nieźle. Dzięki pasowi przedniemu wzorowanemu na nowym Focusie, wyraźnie nakreślonym nadkolom, głębokim przetłoczeniom bocznym i bardziej pociągłym tylnym lampom, auto prezentuje się świeżo i dynamicznie. Wnętrze również przeszło drastyczną metamorfozę. Styliści - ponownie na modłę globalnego Focusa - zaprojektowali je właściwie od początku. W kabinie zagościły więc nowe zegary w nieregularnych tubach, nowa kierownica oraz duży wyświetlacz otoczony pionowymi kratkami nawiewu.

Wygląd to nie jedyna cecha, która przyciągnąć ma nowych klientów. Dla ich wygody Escape wyposażony został w wiele elektronicznych dodatków, takich jak: aktywny asystent parkowania (sam kręci kierownicą), system multimedialny z możliwością sterowania głosem, Torque Vectoring Control czuwający nad trakcją podczas dynamicznej jazdy w zakrętach czy - niespotykany w tym segmencie - system automatycznego otwierania klapy bagażnika po machnięciu nogą pod tylnym zderzakiem.

Przedstawiciele Forda zapewniają też, że Escape/Kuga będą liderami pod mistrzami pod względem niskiego zużycia paliwa. Pod maską amerykańskiej wersji - oprócz wolnossącego 2.5 - zagoszczą dobrze u nas znane, benzynowe, turbodoładowane jednostki EcoBoost o pojemności 1,6 l i 2,0 l. W Europie gama silnikowa będzie oczywiście wzbogacona o kilka jednostek wysokoprężnych.

Ford Kuga | Za kierownicą

Czy patrząc na zdjęcia nie odnosicie wrażenia, że nowa Kuga jest dłuższa od obecnej? Macie rację - auto rzeczywiście zyskało na długości, całe 10 cm. W ten sposób udało się wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów tylnej kanapy i powiększyć bagażnik - cechy, na które na najbardziej narzekali europejscy klienci.

Nowy Ford Escape wjedzie do amerykańskich salonów na początku przyszłego roku. Pod koniec 2012 r możemy spodziewać się premiery auta z nazwą Kuga na tylnej klapie, a kilka miesięcy później auto powinno trafić do dealerów na Starym Kontynencie.

Zapraszamy do galerii Forda Escape/Kuba .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Kolekcjonerski Flex

Wybraliście auto lat 40. - Ford Custom

Ford Galaxy - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.