Nowy policyjny taran

Zamówienia publiczne to łakomy kąsek dla każdego producenta. Dodge oferuje już amerykańskiej policji miejskiego Chargera, ale na prowincji przydałby się jeszcze jakaś ciężarówka. Do oferty dołącza więc policyjny RAM

TOP 10 | Najlepsze auto do ucieczki spod obrobionego banku

Do patrolowania miejskich ulic w zupełności wystarcza osobowy krążownik, ale rejony wiejskie, czy przykładowo patrolowanie terenów przygranicznych, do czego Amerykanie przykładają w ostatnich latach ogromną uwagę, wymaga auta nie bojącego się zjechać z utwardzonej drogi.

RAM 1500 to pełnowymiarowy pickup konkurujący z Fordem F-150. W wersji policyjnej ma podwójną kabinę i napędzany jest silnikiem V8 5.7 o mocy 390 KM. Moc przekazywana jest przez sześciostopniowy automat, oczywiście na obie osie. Aby wytrzymał bez problemu trudy służby wyposażono go w pakiet heavy-duty obejmujący wzmocniony alternator (aby podołać zapotrzebowaniu na prąd wszystkich dodatkowych urządzeń, jak radio, syrena, czy dodatkowe światła), bardziej żywotne świece, czy większą chłodnicę oleju. Z przydatnych dodatków na pokładzie, a w zasadzie w burtach skrzyni ładunkowej umieszczono RamBox, czyli praktyczne schowki.

Z przodu nie zabrakło potężnego zderzaka do spychania samochodów z drogi. Nic dziwnego, w końcu to taran (ram z ang.).

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

SEMA 2011 | Terenowe

Nowe radiowozy z USA

RAM - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.