Focus ochroni ranty drzwi

Jak wiele razy zdarzyło Wam się otworzyć z impetem drzwi i uderzyć nimi w ścianę lub sąsiadujący wóz? Z myślą o tych, którym przytrafia się to zbyt często, Ford opracował sposób na ochronę krawędzi drzwi

Parkowanie w zatłoczonych miejscach może szybko odcisnąć swoje piętno na karoserii naszego auta. Tu porysowany zderzak, tam wgniecenie, no i te uszkodzenia lakieru na krawędziach drzwi... Coraz wymyślniej formowanych nadwozi nie są w stanie chronić zwykłe gumowe listwy. Producenci chętnie z nich rezygnują, a nie każdemu odpowiada wygląd niefabrycznych dodatków.

Z myślą o ochronie krawędzi drzwi (a przy okazji blach sąsiadujących aut) Ford uzbroił Focusa w gumowe "listki", wyskakujące zza drzwi tuż po ich otwarciu. Podczas zamykania chowają się one z powrotem w czasie zaledwie 60 milisekund.

Door Edge Protector, bo tak nazywa się pomysł inżynierów z Kolonii, chroni przed 90 proc. uszkodzeń krawędzi drzwi przednich i 85 proc. tylnych. Jako element wyposażenia pojawi się w nowych Focusach w styczniu 2012 roku.

Jak działa Door Edge Protector w Fordzie Focusie, możecie zobaczyć na poniższym filmie:

 

Czekamy na podobne pomysły w autach innych producentów.

Marcin Sobolewski

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus ECOnetic - TEST

Nowy Ford Focus 2.0 TDCi - PIERWSZA JAZDA

Ford Focus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.