Pojedynek używanych | Passat vs Avensis

Volkswagen Passat należy do najbardziej poszukiwanych używanych samochodów klasy średniej w naszym kraju. W naszym pojedynku o tytuł mistrza będzie się z nim bić Toyota Avensis - czy da radę Niemcowi?

Toyota Avensis (1997-2003)

Avensis pierwszej generacji zastąpił Carinę E, ale niezawodnością starał się jej dorównać. Nie obyło się niestety bez problemów. Początkowo pojawiały się problemy z silnikiem benzynowym 1.6 (wypalane uszczelki głowicy) i turbodieslem D-4D (koło dwumasowe, pasek rozrządu), ale Toyota w miarę sprawnie sobie z nimi poradziła. Szukając używanego egzemplarza warto zwrócić uwagę na ogniska korozji (m.in. podwozie) i na stan wnętrza (np. szybko wygniatające się fotele).

Volkswagen Passat (1996-2005)

Passat czwartej generacji znany jako B5 także miał trudne zadanie zastąpienia niezawodnego poprzednika. Niestety unowocześnienie konstrukcji związane jest z pewnymi problemami. Z przodu zastosowano wielowahaczowe zawieszenie za stopu aluminium, które jest drogie w zakupie i sprawia sporo problemów na polskich drogach. Najwięcej problemów sprawiał silnik 2.5 TDI. Kilka lat temu dobrym wyborem był zakup wersji 1.9 TDI, ale dziś trudno znaleźć takie auto z rozsądnym przebiegiem. Lepiej poszukać auta z silnikiem benzynowym.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Zapraszamy do oddania głosu na lepszy Twoim zdaniem wybór w sondażu poniżej.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Używane: Ford Mondeo (2000-2007)

Używane: Opel Vectra B (1995-2002)

Co lepiej wybrać?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.