Renault Fluence ZE i Kangoo ZE | Ceny

Choć rynek samochodów elektrycznych w Polsce jest mikroskopijny kolejna firma zdecydowała się je nam zaoferować. Ceny Kangoo ZE startują od 98 280 zł

Samochody elektryczne nie cieszą się w Polsce zainteresowaniem ze strony klientów indywidualnych. Problemem nadal pozostaje dość wysoka cena, krótki zasięg i długi czas ładowania akumulatorów. Pozostają klienci instytucjonalni i firmy którym zależy na kreowaniu odpowiedniego wizerunku. To właśnie do nich Renault kieruje dwa nowe modele o napędzie elektrycznym.

Domy zasilane z... samochodu!

Fluence ZE - cicha limuzyna

Jeśli użytkujesz samochód głównie w mieście duży zasięg nie jest Ci potrzebny. To podstawowe założenie firm reklamujących swoje wyroby o napędzie elektrycznym. Podobnie jest z Fluencem, który już we wrześniu zadebiutuje w polskich salonach. Na w pełni naładowanych akumulatorach można nim przejechać 185 km (cykl mieszany wg NEDC). Co jeśli akurat potrzebujemy nieco dynamiczniej przemieścić się z punktu A do punktu B? Wg Renault wtedy zasięg Fluence'a ZE spadnie do ok. 80 km. To i tak powinno być wystarczające, gdyż wg Renault aż 87% przejazdów po mieście nie przekracza 60 km dziennie.

>>> Renault Fluence na rynku wtórnym <<<

Sporym problemem w użytkowaniu aut elektrycznych jest czas ładowania. Fluence ZE może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania (6-9 godz.) lub z sieci "domowej" 230V (10-12 godz.).

Osiągi oczywiście nie są powalające, chociaż zależy jak na to spojrzeć. Prędkość maksymalna wynosi 135 km/h, więc szanse na przekroczenie dopuszczalnej prędkości na autostradzie są zerowe. Na pierwszą - i jedyną - setkę trzeba poczekać przynajmniej 13 sekund. Silnik elektryczny generuje moc 95 KM.

Renault nie sprzedaje kompletnego samochodu elektrycznego. Tak naprawdę za cenę 109 990 zł (Expression) otrzymujemy wszystko poza akumulatorami. Te są jedynie wynajmowane od Renault, za co klient musi płacić abonament. W jego ramach firma gwarantuje, że zawsze dojedziemy do jakiegoś miejsca ładowania. W razie wyczerpania akumulatora klient ma zagwarantowane darmowe holowanie do najbliższego dostępnego gniazdka.

Elektryczne Fluence ZE powstaje w zakładach w Turcji, na tej samej taśmie montażowej, co wersje spalinowe.

Ceny:

Renault Fluence ZE Expression - 109 990 zł + abonament Renault Fluence ZE Dynamique - 115 990 zł + abonament

Volvo V60 Plug-in Hybrid - Test

Kangoo ZE - cichy dostawczak

Elektryczne Kangoo ZE będzie oferowane u nas w trzech wersjach. Pierwszy to średniej długości 2-osobowy furgon, pozostałe dwa to długie Maxi - 2- i 5-osobowy.

Pod maską będzie bzyczał znacznie słabszy silnik o mocy 59 KM. To przekłada się na osiągi. Prędkość maksymalna wynosi 130 km/h, a przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje ponad 20 s. Także zasięg jest mniejszy, niż w modelu Fluence ZE i wynosi 175 km.

>>> Renault Kangoo - sprawdź ceny <<<

W przypadku Kangoo ZE miesięczny abonament wynosi 430 zł brutto pod warunkiem, że przebieg nie przekracza 10 tys. km rocznie. Klient może wybrać spośród okresów najmu wynoszących: 12, 24 lub 36 i więcej miesięcy oraz limitu od 10 tys. do 25 tys. km rocznie.

Ceny:

Renault Kangoo ZE 2-os. - 98 280 zł + 430 zł abonamentu (miesięcznie) Renault Kangoo Maxi ZE 2-os. - 105 550 zł + 430 zł abonamentu Renault Kangoo Maxi ZE 5-os. - 109 470 zł + 430 zł abonamentu

ZOBACZ TAKŻE:

24H Le Mans | Historyczny triumf hybrydy Audi

Elektryczny rower Smarta

Renault Fluence - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.