Mercedes CLE Kabriolet w Polsce. W cenniku pięć wersji napędowych, zakup tylko online

Nowy Mercedes-Benz CLE Kabriolet kontynuujący tradycje otwartych modeli z gwiazdą, jest już dostępny do zamówienia w Polsce. Cena startuje od 289 900 zł, a zakupu można dokonać wyłącznie online w sklepie internetowym Mercedes-Benz Store.

Mercedes CLE Kabriolet wyróżnia się innowacyjnymi technologiami, bogatym wyposażeniem oraz możliwością użytkowania przez cały rok. Czteromiejscowy pojazd ma klasyczny, elektrycznie składany dach materiałowy. Wielowarstwowa konstrukcja poszycia ma rozbudowaną izolację w celu zachowania komfortu cieplnego i akustycznego. Na przygotowanie do jazdy pod gołym niebem wystarczy 20 sekund - tyle trwa otwieranie i zamykanie dachu, a proces ten można aktywować w trakcie podróży do prędkości drogowej 60 km/h. 

System czapki i szalika

Elektryczny system owiewek AIRCAP i system ogrzewania nadproża AIRSCARF stanowią wyposażenie standardowe. AIRCAP to owiewki na przedniej szybie kierujące strumień powietrza nad głowami pasażerów i owiewka znajdująca się za zagłówkami tylnych foteli. AIRSCARF natomiast zapewnia cieplejszy strumień powietrza wokół szyi i gardeł pasażerów na przednich siedzeniach.

Dzięki bagażnikowi o pojemności 385 litrów (295 litrów przy opuszczonym dachu) Mercedes CLE Kabriolet może pełnić funkcje praktycznego środka transportu do codziennego użytku. Oparcia tylnych siedzeń są składane w proporcji 60:40, a łatwy dostęp do kufra umożliwia funkcja bezdotykowego i w pełni automatycznego otwierania klapy. W standardzie fotele są poszyte sztuczną skórą w kolorze czarnym. Opcjonalnie można wybrać tapicerkę z naturalnej skóry z powłoką odbijającą promienie słoneczne w bliskiej podczerwieni, pozostawiającą skórę chłodniejszą. Poszycie dachu może mieć kolor czarny, czerwony lub szary.

Mercedes CLE CabrioletMercedes CLE Cabriolet Fot. Mercedes

Przechylany ekran centralny

We wnętrzu w centrum deski znajduje się wyświetlacz o przekątnej 11,9", zorientowany na kierowcę, w formacie pionowym, elektrycznie przechylany w zakresie od 15 do 40 stopni. Rozwiązanie to znane już z Mercedesa SL pozwala uniknąć refleksów. System informacyjno-rozrywkowy MBUX trzeciej generacji umożliwia korzystanie z aplikacji innych firm. W pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników ma przekątną 12,3". Dynamiczne oświetlenie otoczenia, z pasmami światła rozciągającymi się od kokpitu przez drzwi i tylne panele boczne do tyłu tylnych siedzeń jest wyposażeniem opcjonalnym, tak jak system dźwiękowy Burmester 3D składający się łącznie z 17 głośników. 

Sprzedaż wyłącznie online

Mercedes CLE Kabriolet jest pierwszym modelem początkowo oferowanym w sprzedaży wyłącznie online, w sklepie internetowym Mercedes-Benz Store, dostępnym pod adresem mercedes-benz.pl. Wyboru i zakupu auta można dokonać z poziomu komputera lub smartfona. Cena w Polsce startuje od 289 900 zł.

  • Mercedes CLE 200 Cabriolet - cena 289 800 zł
  • Mercedes CLE 200 4MATIC Cabriolet - cena 300 900 zł
  • Mercedes CLE 220 d Cabriolet - cena 304 800 zł
  • Mercedes CLE 300 4MATIC Cabriolet - cena 334 900 zł
  • Mercedes CLE 450 4MATIC Cabriolet - cena 408 400 zł

Do wyboru pięć wersji napędowych 

Konfigurator Mercedesa CLE Kabriolet pozwala na wybór jednej z pięciu wersji napędu. Stosowane silniki to miękkie hybrydy z alternatorem zintegrowanym z rozrusznikiem i 48-woltową instalacją elektryczną. Podstawowy CLE 200 otrzymuje benzynowy silnik 2.0 l (204 + 23 KM, 320 Nm), połączony z automatyczną skrzynią biegów i tylnym napędem. Kolejny wariant CLE 200 4MATIC oznacza napęd na cztery koła. CLE 300 4MATIC dotyczy mocniejszej 2-litrowej benzyny (258 KM + 23 KM). Jest jeszcze diesel CLE 220 d (197 + 23 KM, 400 Nm), w którym moc trafia na tylną oś. Pod oznaczeniem CLE 450 4MATIC kryje się 3-litrowy rzędowy sześciocylindrowy silnik benzynowy (381 KM +23 KM, 500 Nm). Topowy wariant w ofercie przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 s. Podwozie jest standardowo obniżone o 15 mm. Szczególnie zwinne prowadzenie w połączeniu z wysokim komfortem zapewni opcjonalny układ DYNAMIC BODY CONTROL z bezstopniową regulacją tłumienia przedniej i tylnej osi. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.